Dobry występ Kuby Domurada na Mistrzostwach Polski. Docenił go trener kadry narodowej

2019-03-22 10:06:30

Dobry występ Kuby Domurada na Mistrzostwach Polski. Docenił go trener kadry narodowej

Bez medalu powrócił z Mistrzostw Polski Juniorów w boksie zawodnik Gardy Bełchatów, Jakub Domurad. Lokalny zawodnik przegrał swą walkę ćwierćfinałową z utytułowanym przeciwnikiem, któremu jednak sprawił wiele problemów.

TUTAJ piszemy o ostatnim sukcesie Kuby, który w Koninie swą przygodę z turniejem rozpoczął od ćwierćfinału. To wynik losowania, które poprzedziło początek zmagań w kategorii wagowej +91 kg. W pojedynku o wejście do strefy medalowej bokser Gardy musiał skrzyżować rękawice z wymagającym rywalem, który w swej przygodzie z tym sportem m.in. uczestniczył w Mistrzostwach Świata i zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Oskarem Koperą. Faworyt wygrał tę walkę, ale jednak bełchatowianin przysporzył mu wielu problemów.

- Moim zdaniem to powinien być pojedynek finałowy a Kuba powinien mieć przynajmniej srebrny medal Mistrzostw Polski - mówi wprost Arkadiusz Żurawski, trener Gardy Bełchatów. Domurad przegrał ten pojedynek przed czasem w połowie trzeciej rundy po liczeniu i decyzji sędziego, choć zdaniem przedstawicieli Gardy, jej reprezentant dalej wykazywał chęć walki. - Kuba przez dwie rundy wygrywał tę walkę, celnie i bardzo mocno bombardował mistrza a po jednym z ciosów rywal aż wypluł ochraniacz na zęby. Jego dobra postawa wyprowadziła przeciwnika z równowagi, co było bardzo widoczne. To nie wstyd przegrać z takim bokserem, zwłaszcza gdy prowadziło się z nim równą walkę - relacjonuje Żurawski.

- Pomimo tej porażki wróciliśmy z małym uśmiechem, ponieważ nie mamy medalu, ale mamy coś więcej. Dobra postawa Kuby została dostrzeżona przez trener kadry narodowej, który zwrócił na niego uwagę i będzie chciał go powołać na najbliższe zgrupowanie reprezentacji. Te plany potwierdzają fakt, iż Kuba namieszał mocno w świecie polskiego boksu a wielu obserwatorów widząc jego boks, było w pozytywnym szoku. Wierzymy, że to doświadczenie zaowocuje w przyszłości - kończy trener Gardy Bełchatów.

Photo by KWDesigns on Foter.com / CC BY-ND

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 806449 odwiedzin