[FOTO] CLJ U-18: GKS przegrywał w Chorzowie 2:0, ale wygrał po bramce w 90. minucie!

2019-03-12 11:50:58

W niesamowitych okolicznościach drużyna PGE GKS Bełchatów U-18 rozpoczęła rundę wiosenną rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu "Brunatni" przegrywali do przerwy 0:2 by po bramce w doliczonym czasie gry wygrać 3:2!

W zimowych sparingach bełchatowscy juniorzy m.in. pokonali Włókniarz Zelów 4:1, Astorię Szczerców 5:0 oraz zremisowali z Rakowem Częstochowa 0:0 i Polonią Piotrków Tryb. 3:3. - Jesteśmy beniaminkiem i ten najtrudniejszy okres, jakim była runda jesienna mamy już za sobą. Oswoiliśmy się z tą liga. Zresztą już pierwszy mecz wiosny, rozegrany awansem, pokazał że nowicjusze będą wiosną groźni. Escola Varsovia Warszawa wygrała w Lubinie z Zagłębiem 3:2. Wygrać tam to wielka sprawa. Zagłębie to zespół, który stać na podium mistrzostw Polski juniorów - mówił w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" przed startem rundy trener Marcin Węglewski.

Przed niedzielnym spotkaniu dwóch drużyn walczących o pozostanie w CLJ, PGE GKS i Ruch Chorzów dzielił punkt na korzyść "Niebieskich". I to właśnie drużyna ze Śląska prowadziła po 45 minutach spotkania 2:0. W drugiej części meczu gola kontaktowego w 69. minucie z rzutu karnego zdobył Robert Kowalki. Wyrównał w 82. Damian Michalak strzałem z ponad 30 metrów! Bardzo cenny komplet punktów w doliczonym czasie gry zapewnił "Brunatnym" Dawid Kocyła.

W pierwszej połowie oglądaliśmy na boisku m.in. Przemka Zdybowicza, który w drugiej odsłonie już nie grał. Wynikało to m.in. z tego, że młody napastnik dzień wcześniej wystąpił od 46. minuty w meczu 2 ligi z Górnikiem Łęczna. - Wydaje mi się, że w pierwszej połowie zagraliśmy zbyt nerwowo. Jako zespół mieliśmy za dużo strat, niepotrzebnie graliśmy długimi podaniami, gdzie przy tej wietrznej pogodzie, nie pomagało nam to. Dodatkowo przydarzyły nam się dwa błędy, które Ruch wykorzystał. Męska rozmowa w przerwie pomogła drużynie, ponieważ zaczęliśmy grać lepie a z każdą minutą się nakręcaliśmy jeszcze bardziej, co przyniosło nam bramkę w 90. minucie i wygraną 3:2 - relacjonuje Zdybowicz.

Po tej wygranej PGE GKS U-18 z 15 punktami wyprzedził w tabeli Ruch a kolejny mecz rozegra znów na wyjeździe z dziesiątą Arką Gdynia.

Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:3 (2:0)
bramki dla GKS U-18: Robert Kowalik (rzut karny), Damian Michalak, Dawid Kocyła

PGE GKS CLJ: Kewin Komar - Jakub Sionkowski, Robert Kowalik, Jakub Kozica, Igor Miller - Damian Wdowiak (46’ Kacper Grzela), Bartosz Łudczak - Dawid Kocyła, Daniel Chwałowski (72’ Hubert Jakubiec), Damian Warnecki - Przemysław Zdybowicz (46’ Damian Michalak)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782799 odwiedzin