Szybkie bieganie na jedną milę. Udana zbiórka dla Adasia

2019-03-11 15:27:21

Szybkie bieganie na jedną milę. Udana zbiórka dla Adasia

"Pomoc życie uMILA - razem biegniemy dla Adasia" - pod takim hasłem odbył się charytatywny bieg na dystansie jednej mili rozegrany na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Zwycięzca pokonał dystans w czasie poniżej pięciu minut. W charytatywnej akcji zebrano ponad 7 tys. zł.

Dokładnie 7256,27 zł udało się zebrać podczas charytatywnej imprezy biegowej, która w niedzielę odbyła się na stadionie PCS. Środki zasilą konto fundacji, która zbiera pieniądze na kosztowne leczenie Adasia Maślanki, dzielnego trzylatka, który zmaga się z neuroblastomią - złośliwym nowotoworem wieku dziecięcego [więcej tutaj].

Na dochód imprezy złożyły się opłaty startowe od zawodników, ale także środki pozyskane z licytacji pamiątek, voucherów i karnetów oraz sprzedaży kiełbasek z grilla.Chętnych do udziału w biegu było znacznie więcej niż przewidzieli organizatorzy. Ostatecznie w biegu głównym wzięło udział blisko 130 biegaczy. Niektórzy potraktowali bieg typowo rekreacyjnie, inni chcieli tylko przebiec dystans i pomóc Adasiowi, ale byli też tacy, którzy bieg potraktowali na poważnie. Uczestnicy startowali według numerów startowych, stąd poziom rywalizacji w każdym z biegów był różny.

Najlepszy okazał się Michał Olejnik, który jako jedyny złamał i to zdecydowanie barierę 5 minut. Uzyskał czas 4:35. Drugi był Mateusz Pawlak (5:02), a trzeci Mateusz Krajda (5:09).
Wśród kobiet najlepsza była Oliwia Malinowska, która dystans czterech okrążeń stadionu PCS (dokładnie 1609m) przebiegła w czasie 5:46. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Sylwia Hałaczkiewicz (5:50), a trzecie Katarzyna Ostojska (6:03).

WYNIKI

Oprócz biegu głównego rozegrano także 24 sztafety rodzinne. W składzie każdej z nich musiało znaleźć się przynajmniej jedno dziecko oraz przynajmniej jedna kobieta. Najszybsza okazała się sztafeta Olejników, która uzyskała czas 5:23.

Warto też dodać, że główne biegi poprzedziły biegi krasnali dla dzieci. Niedzielna impreza była bowiem okazją do zabawy na sportowo dla całych rodzin.

fot. Ewa Drzazga/ BelchatowNaszeMiasto.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782764 odwiedzin