[FOTO][VIDEO] Drugie wiosenne zwycięstwo dało PGE GKS awans na podium!

2019-03-10 10:39:33

Drugi wiosenny mecz wiosny i drugie zwycięstwo PGE GKS Bełchatów! W sobotnim meczu kolejki rozgrywek 2 ligi "Brunatni" pokonali 2:0 (2:0) Górnik Łęczna i wskoczyli na ligowe podium, wyprzedzając Elanę Toruń.

Najważniejsze i celne ciosy w tym spotkaniu piłkarze PGE GKS wyprowadzili pod koniec pierwszej połowy. Najpierw podanie Bartłomieja Bartosiaka dość dziwnym uderzeniem na gola zamienił Patryk Mularczyk, po którym drużyna mogła zaprezentować "kołyskę" dla urodzonej Julii Bartosiak. Tuż przed ostatnim gwizdkiem "Mular" świetnie podał z prawej strony pola karnego do Emile Thiakane i Senegalczyk nie miał problemu z wbiciem futbolówki do siatki.

- To niespodziewane otwarcie spotkania pozwoliło nam nabrać większej pewności siebie i te ostatnie minuty pierwszej połowy oraz drugie 45 minut wynagrodziły to, co się działo do pierwszego gola. Brawa dla drużyny za serce, za charakter. Niezmiernie cieszymy się z tych trzech punktów. Martwi mnie tylko sytuacja z Marcinem Ryszką. To nierozważne wejście w naszego zawodnika może mieć poważne konsekwencje. Wierzę, że naszemu chłopakowi nic nie będzie - mówił po spotkaniu opiekun PGE GKS, Artur Derbin.

Ostatnie ponad 20 minut goście z Łęcznej grali w osłabieniu, po tym jak Marcin Pigiel ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Ten stan rzeczy jednak nie podziałał na nich źle, ponieważ w dalszym ciągu zagrażali bramce Pawła Lenarcika. Na szczęście golkiper górniczej drużyny po raz kolejny zachował "czyste konto" i gospodarze mogli cieszyć się z kompletu punktów i awansu na ligowe podium. Teraz przed bełchatowską drużyną bardzo ważny mecz na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
1:0 - Patryk Mularczyk 38’
2:0 - Emile Thiakane 45’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel (90’ Hubert Tylec), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka (46’ Przemysław Zdybowicz), Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak (85’ Mikołaj Bociek)

Żółte kartki: Lenarcik, Sierczyński (PGE GKS) oraz Borodaj, Pigiel (Górnik)
Czerwona kartka: Marcin Pigiel (67’, Górnik, za drugą żółtą)
Sędzia: Jacek Lis (Ruda Śląska)