ZaDyszka zagrożona? Jeśli będzie, to w wersji "okrojonej"

2019-03-08 18:22:11

ZaDyszka zagrożona? Jeśli będzie, to w wersji "okrojonej"

Gminna ZaDyszka zagrożona? Wiele na to wskazuje. Wobec kłopotów finansowych w Gminie Bełchatów szósta edycja imprezy stoi pod znakiem zapytania. Nowy wójt Konrad Koc podkreśla jednak, że zrobi wszystko aby bieg się odbył. Ale na pewno w okrojonej formie.

Gminna ZaDyszka, czyli uliczny bieg w Kurnosie stał się wizytówką Gminy Bełchatatów. Trasa - trzy pętle po nieco ponad 3 km (obok biegu głównego był też zwykle towarzyszący bieg na jedno okrążenie) i termin na początku maja przypadły do gustu wielu biegaczom. Przez pięć edycji ZaDyszka urosła do rangi jednego z ważniejszych biegów w regionie, na który ściągali biegacze nie tylko z okolicy, ale i z całej Polski. 

Tymczasem niewykluczone, że kolejnej edycji ZaDyszki może nie być. Wszystko przez kłopoty finansowe Gminy Bełchatów. Samorząd stoi na skraju bankructwa, na początku tego roku gmina utraciła płynność finansową, zabrakło nawet pieniędzy na wypłaty pensji dla pracowników. 

Nowy wójt Konrad Koc (wygrał wybory jesienią ubiegłego roku) podkreśla, że to efekt złego gospodarowania przez jego poprzednika Kamila Ładziaka. To właśnia za kadencji Ładziaka wymyślono i wypromowano Gminną ZaDyszkę. Bieg oprócz walorów sportowych miał też wymiar charytatywny. Każdego roku dochód z biegu przekazywano na cel charytatywny - pomoc osobom potrzebującym z gminy.

Fatalna sytuacja finansów gminy stawia pod znakiem zapytania organizację biegu. W ramach szukania oszczędności zlikwidowano m.in. komórkę organizacyjną odpowiedzialną za promocję gminy, która organizowała bieg. Sam wójt Konrad Koc na styczniowej konferencji prasowej zapowiadał, że znacznie organiczy środki na promocję i organizację imprez.

- Nie mogę jeszcze powiedzieć na pewno, czy kolejna edycja ZaDyszki się odbędzie - mówi Konrad Koc. - Pracujemy nad tym, aby bieg się odbył, ale jeśli się odbędzie to na pewno w okrojonej wersji, na mniejszą skalę niż dotychczas. Funkcjonujemy obecnie w zupełnie innych ramach i tak podchodzimy do organizacji tej imprezy. Jeżeli bieg się odbędzie, to będzie miał charakter regionalny, a nie ogólnopolski - dodaje.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w ubiegłym roku budżet ZaDyszki wyniósł nawet 50 tys. zł. 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782761 odwiedzin