Pobiegnij na milę, wesprzyj Adasia

2019-03-07 22:45

Pobiegnij na milę, wesprzyj Adasia

"Pomoc życie uMILA - biegniemy dla Adasia" pod takim hasłem, już w najbliższą niedzielę na stadionie Powiatowego Centrum Sportu odbędzie się charytatywna akcja biegowa. Rodzinna sztafeta oraz biegi na dystansie jednej mili będą okazją do zebrania środków na pomoc 3-letniemu Adasiowi Maślance, który dzielnie zmaga się z nowotworem. Warto przyjść, bo oprócz biegania sporo będzie też atrakcji towarzyszących.

Jedna mila, czyli ok. 1609 m to dystans do przebycia dla każdego. Tym bardziej, w charytatywnej akcji, w której bardziej niż czas na mecie liczy się pomoc małemu chłopcu. W niedzielę, o godz. 12 na stadionie Powiatowego Centrum Sportu przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie odbędzie się biegowa akcja, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie 3-letniego Adasia.Udział w zawodach wziąć może każdy, bez względu na biegową formę i doświadczenie. Liczy się udział i pomoc.

Zawody główne rozegrane zostaną na dystansie jednej mili. Organizatorzy przewidzieli 100 pakietów startowych. Zapisy internetowe już się zakończyły, ale wole miejsca są. Zapisać będzie się można w biurze zawodów od godz. 10 do 11.30. Opłata - 20 zł przekazana zostanie na leczenie chłopca.

Oprócz biegu na jedną milę sporej dawki emocji nie zabraknie także w biegach sztafetowych. Drugą konkurencją imprezy biegowej będzie bowiem sztafeta rodzinna. Można zabrać rodzinę, grupę przyjaciół, nie ważne. Warunki są dwa. W zespole musi znaleźć się minimum jedno dziecko do lat 10 oraz kobieta. Opłata za start sztafety, która trafi do puszki na leczenie Adasia to 30 zł od sztafety.

Oprócz biegów organizatorzy przewidzieli też licytacje. Będzie ich sporo. Do wylicytowania są vouchery i karnety na zajęcia fitness, obiekty PCS, pamiątki z lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bełchatowie, gadżety od PGE Skry, a nawet ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Będą też książki sportowe i pakiety z unikatowymi numerami na imprezy biegowe w Polsce oraz wiele innych gadżetów. Do tego miła atmosfera i... grill. Tak, tak, bieg będzie okazją do zainaugurowania sezonu grillowego. Smakosze kiełbasek z rusztu będą mogli się posilić, a dochód z ich sprzedaży trafi do puszki na leczenie Adasia.

Dodajmy, że organizatorem zawodów jest Klub Biegaczy Spartakus, przy współudziale Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Zajrzyjcie na stadion PCS, pomóżcie Adasiowi.

Adaś Maślanka pochodzi z usportowionej rodziny. Pasją do biegania zarażeni są jego rodzice. I wierzymy, że przekażą tą pasję synkowi, ale najpierw Adaś musi wyzdrowieć. Trzylatek walczy z Neuroblastomią. To bardzo złośliwy i niebezpieczny nowotwór wieku dziecięcego. Guz guz umiejscowił się w klatce piersiowej i szyi Adasia. Był już na tyle rozległy, że tylko szybka interwencja lekarzy uratowała życie chłopca. Ale ono dalej wisi na włosku. Adaś przeszedł już kilka dawek chemioterapii, mającej na celu obkurczenie agresywnie rosnącego guza i dającej dopiero możliwość przeprowadzenia operacji. Kolejnym krokiem będzie przeszczep komórek macierzystych, a następnie immunoterapia przeciwciałami anty-GD 2. Ten ostatni etap leczenia jest najważniejszy i przywraca wiarę w to, że Adaś będzie żył, wróci do przedszkola i zapomni o szpitalnym horrorze. Niestety, cena za to jest bardzo wysoka – koszt 1 ampułki to 10 450 euro, a Adaś potrzebuje ich aż 18, co łącznie daję kwotę 182 610 euro (ok. 785 000 PLN). NFZ odmawia refundacji leku i koszty leczenia rodzice Adasia muszą pokryć sami. Bez ludzi o dobrych sercach, zebranie tak ogromnej kwoty, jest niemożliwe.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782775 odwiedzin