Jakub Domurad mistrzem województwa. Bokser Gardy powalczy teraz o mistrzostwo Polski

2019-03-05 12:52:59

Jakub Domurad mistrzem województwa. Bokser Gardy powalczy teraz o mistrzostwo Polski

Trzech zawodników sekcji bokserskiej Garda Bełchatów wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w boksie olimpijskim. Tytuł mistrzowski zdołał obronić Jakub Domurad, który powtórzył swój ubiegłoroczny sukces (info TUTAJ) i nadal potwierdza swe wysokie umiejętności.

Walka bełchatowianina potwierdziła, że można wiązać z nim spore nadzieje. W kategorii junior (powyżej 91 kg) Domurad w efektowny sposób zakończył walkę w drugiej rundzie, kiedy to jego o rok starszy rywal z MUKS Widzewa Łódź nie był w stanie już jej kontynuować. Dla wielu obserwatorów tych mistrzostw zwycięstwo bełchatowskiego boksera nad doświadczonym rywalem było dużym zaskoczeniem. Wygrana umożliwia pięściarzowi Gardy wzięcie udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów, które 18 marca odbędą się w Koninie.

Debiutanckie walki w trakcie mistrzostw stoczyli też młodzik Łukasz Kasprzak oraz kadet Gaspare Kapuściński. - Pierwszy z nich miał za rywala zawodnika łódzkiego Widzewa. Pojedynek był żywy i zacięty. Chłopaki w ringu wzajemnie podnosili sobie poprzeczkę, był także moment, w którym rywal został liczony po jednej z akcji Łukasza lecz ostatecznie to jego przeciwnik zwyciężył przez niejednogłośną decyzję sędziów z wynikiem 2:1 - relacjonują przedstawiciele Gardy. Z kolei Gaspare miał za przeciwnika mocnego i bardziej doświadczonego boksera z Tomaszowa Maz. Dla obu występ na mistrzostwach był cennym doświadczeniem.

fot. Garda Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj & Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782760 odwiedzin