[AKT.!] Siostrzana dominacja! Ida i Aniela Lis mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

2019-03-04 09:08:04

[AKT.!] Siostrzana dominacja! Ida i Aniela Lis mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

Siostry Lis - Ida i Aniela - wróciły z Mistrzostw Polski Juniorów w trójboju siłowym klasycznym ze złotymi medalami! Bełchatowianki świętowały swój sukces w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 18 (kat. 47 kg) i do lat 23 (kat. 72 kg).

Ida po raz kolejny udała się na zawody bardzo dobrze przygotowana przez swoj duet trenerski - Michał Tybora i Olga Kirpicenko-Tybora, z którym współpracuje już od trzech lat. W Białymstoku bełchatowianka została złotą medalistką MPJ w kat. do lat 23 oraz najlepszą zawodniczką zawodów, dzięki czemu obroniła tytuł sprzed roku (info TUTAJ).

W przysiadzie Ida osiągnęła wynik 175 kg (podejście pod 180 kg niezaliczone), w wyciskaniu 95 kg (próba 100 kg nieudana) a w martwym ciągu 185 kg (były ambicje na 195 kg, ale bez efektu). Sumarycznie dało to wynik końcowy 455 kg.

Po tych wynikach widać nieustanny rozwój zawodniczki, ponieważ dla porównania we wrześniu ubiegłego roku została mistrzynią kraju z wynikiem 432,5 kg (więcej TUTAJ). W ślady siostry powoli zmierza Aniela Lis, która wygrała rywalizację w kat. U-18

- Ida do tego pobiła kilka rekordów Polski, w tym dwa kilkuletnie seniorek! Mieć dwie mistrzynie Polski w domu to jest coś! - cieszy się Dariusz Lis, ojciec tej sportowej rodziny. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata Juniorów (U-18 i U-23), które rozpoczną się na początku czerwca w Szwecji.

[ AKTUALIZACJA! ]

W Białymstoku wystąpił jeszcze również Daniel Wasilewski, bełchatowski zawodnik, który rozpoczyna swą przygodę z trójbojem klasycznym. Podopieczny "Teamu Tybory" zdobył wicemistrzostwo Polski w kat. do 74 kg z wynikiem 502,5 kg. Daniel rozpoczął rywalizację lekko osłabiony po trzech dniach zbijania wagi, bby finalnie w przysiadzie zaliczyć 175 kg, w wyciskaniu 135 kg i martwym ciągu 192,5 kg.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Po 3 dniach męczarni z wagą i brakiem jedzenia od piątku rana aż do wagi i hardcorowym zbijaniu z 5kg ponad (z czego 3kg w ostatni dzień zbite) udało się zmieścić w kategorie Przysiad ??175 ?185 ?185 Wyciskanie ??135 ?142,5 ?142,5 Martwy ??185 ??192,5 ?200 Mimo że v-ce mistrz Polski zdobyty to z wyników niezadowolony to napewno na nastepny raz będzie dużo więcej Dziękuję @michalbenchpress @olga.kt @potworytybory za najlepsze przygotowanie jakie mogło być, następnym razem już wlecimy na grubo bez zbijania ???? @brzyt Wielkie dzięki za ogarnianie i wpierdol na pomoście i udało się coś podnieść w takim stanie @witek_kk Bark nadal trzyma jak należy więc naprawa perfekto ???? @natt.lift Dziękuję za ogarnięcie przy zbijaniu bo już było ciężko, lecimy teraz na seniorów rozjebać! Dzięki też wszystkim którzy darli ryja przy pomoście @czarnybrat_02 i reszta ekipy, w takiej atmosferze można było coś dźwignąć

Post udostępniony przez Daniel Wasilewski (@wasilewskipowerlifting)Mar 3, 2019 o 2:38 PST

fot. Dariusz Lis

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782776 odwiedzin