Wyjątkowy bieg pamięci "Tropem Wilczym" zainaugurował "Triadę Bełchatowską"

2019-03-03 16:51:36

Blisko 200 zawodników rywalizowało w niedzielę w wyjątkowym ogólnopolskim biegu "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Pokonali oni trasę liczącą 1963 m (długość symboliczna, nawiązująca do roku śmierci ostatniego Niezłomnego) lub 5 km, wybór należał do biegacza. Był to również pierwszy z trzech biegów "Triady Bełchatowskiej".

Trasa prowadziła alejami parku przy Muzeum Regionalnym oraz krótkim fragmentem ulicami Bełchatowa. Najszybsi biegacze trasy pięciokilometrowej linię mety pokonali już po 17 minut a tegoroczną edycję wygrał Piotr Kułak Kamieńska, który o dwie sekundy wyprzedził Tomasza Soncińskiego i o cztery Kacpra Krawczyka (obaj z Bełchatowa).

Najlepsza kobieta - Sylwia Hałaczkiewicz - w kategorii OPEN była dwunasta z czasem 19:39 s. Druga wśród pań była wolniejsza o niecałe dwie minuty Monika Drążek (21:08) a trzecia Justyna Chudzik-Warzecha z Zelowa (21:34).

Teraz przed lokalnymi biegaczami druga część "Triady Bełchatowskiej", którą będzie zaplanowany na koniec kwietnia II Bełchatowski Bieg Nocny. Zapisy jeszcze trwają POD TYM ADRESEM a wolnych miejsc pozostało blisko 100.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782805 odwiedzin