PGE GKS rozpoczyna wiosnę od zwycięstwa. Za tydzień przy Sportowej hit kolejki!

2019-03-02 20:46:32

PGE GKS rozpoczyna wiosnę od zwycięstwa. Za tydzień przy Sportowej hit kolejki!

Od zwycięstwa PGE GKS Bełchatów rozpoczął rundę wiosenną rozgrywek 2 ligi. Bełchatowianie pokonali Ruch Chorzów po bramce Marcina Ryszki, dla którego było to premierowe trafienie w barwach "Brunatnych". Za tydzień przy Sportowej hit kolejki, w którym GKS zagra z Górnikiem Łęczna.

Gospodarze od początku spotkania przejęli inicjatywę a pierwszy raz bramce gości zagroził Emil Thiakne, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę. Jednak kolejna okazja bramkowa PGE GKS przyniosła korzyść w postaci gola otwierającego wynik meczu. Po serii podań wokół "szesnastki", futbolówka finalnie trafiła pod nogi Marcina Ryszki a ten kilka metrów przed bramką uderzył po długim rogu i pokonał Kamila Lecha.

W drugiej części spotkania "Niebiescy" zaatakowali gospodarzy, częściej niż do tej pory zagrażając bramkowy Pawłowi Lenarcikowi. Jednak z tych akcji nie wynikało zbyt wiele, w czym duża zasługa odpowiedzialnej gry obronnej PGE GKS. Bełchatowianie próbowali jeszcze podwyższyć wynik, co udało im się w jednej z akcji. Niestety sędzia boczny podniósł chorągiewkę po tym jak Bartosz Biel wykorzystał podanie Thiakane.

- Mocno skupialiśmy się na tym żeby dzisiaj dobrze rozpocząć tę rundę. Z tych trzynastu kroków, które są do zrobienia, jeden mamy już za sobą i stanęliśmy mocno na tej nodze. Chcemy się teraz z tego kroku odbić do następnego i tak krok po kroku zamierzamy pracować w tej rundzie - mówił po meczu radosny trener PGE GKS, Artur Derbin. - Co do meczu, to jestem pod wrażeniem jego tempa. Tego ile było kontaktowości w tych wszystkich działaniach. Bardzo ciężko było nam się przebić a przeciwnik cały czas był blisko. Trudno było nam realizować nakreślone zadania taktyczne, ale spodziewaliśmy się tego, że to może tak wyglądać. Niemniej wygrywamy ten mecz i cieszymy się bardzo, że tak dobrze rozpoczynamy tę rundę - dodał szkoleniowiec.

W sobotnim spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się cała drużyna GKS Bełchatów, w tym zastępujący na środku obrony pauzującego za kartki Damiana Michalskiego, Mariusz Magiera. - Na ostatniej konferencji mówiłem, że problem będą mieli ci co wychodzą w "jedenastce" aby utrzymać to miejsce w składzie. Dzisiaj naprawdę trafiliśmy personalnie ze składem, każdy pokazał, że to miejsce które dzisiaj dostał, zasługiwał na nie w pełni. Potwierdzają to wszyscy razem, że chcą uczestniczyć w naszym projekcie ale też pamiętajmy o tym, że na ławce rezerwowych są wartościowi zawodnicy. Oni czekają na swoją szansę i one na pewno dla nich przyjdą - wyjaśnia Artur Derbin.

p>

Po tym zwycięstwie PGE GKS ma w swym dorobku 37 punktów i nie stracił kontaktu z czołówką. Za tydzień, w sobotnim hicie 23. kolejki 2 ligi, "Brunatni" zmierzą się z Górnikiem Łęczna Franciszka Smudy.

PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 - Marcin Ryszka 30’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel (90’ Hubert Tylec), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak (85’ Przemysław Zdybowicz)

Żółte kartki: Grzelak (PGE GKS) oraz Bartolewski, Wiech, Idzik, Budek (Ruch)
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Widzów: 2.020

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782761 odwiedzin