Wicemistrz Rosji przeciwnikiem PGE Skry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

2019-03-01 16:08:33

Wicemistrz Rosji przeciwnikiem PGE Skry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Rosyjski Zenit Sankt Petersburg będzie rywalem PGE Skry Bełchatów w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Przeciwnik mistrzów Polski w fazie grupowej okazał się najlepszy, wyprzedzając m.in. francuski Chaumont i niemiecki VfB Friedrichshafen.

Na tym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów PGE Skra mogła wylosować ponadto Zenita Kazań, Sir Safety Colussi Perugia lub Cucine Lube Civitanova. Los żółto-czarnych skojarzył jednak z wicemistrzem Rosji. - Ma znakomitych zawodników, na czele z Oreolem Camejo z Kuby, który chce grać dla reprezentacji Rosji i Georgiem Grozerem. On z kolei grał w Nowosybirsku i znamy tego zawodnika. To znakomita drużyna, ale jednocześnie dla nas najlepsza opcja w tym losowaniu. Podróż nie będzie długa, bo istnieje połączenie między Warszawą i Sankt Petersburgiem - ocenił przeciwnika Roberto Piazza, trener Skry.

- Wyjdziemy na boisko i będziemy się bili, bo chcemy awansować do półfinału. Nikt się nie przestraszy nazwisk po drugiej stronie. Wiemy, że to zawodnicy prezentujący najwyższy poziom, ale wyjdziemy na nich, jak przeciwko każdemu. Skoro ten walec się rozpędził, to szkoda, żeby się zatrzymał (śmiech) - to z kolei słowa Artura Szalpuka, który powoli wraca do zdrowia. Jeśli jego podopieczni pokonają rosyjskiego rywala to trafią na zwycięzce meczu Dynamo Moskwa - Cucine Lube Civitanova.

- Patrząc pod kątem grupy, w której grał Zenit, to zanotował komplet sześciu zwycięstw. To bardzo mocna drużyna z wieloma uznanymi zawodnikami w składzie. To marka światowa, która stworzyła się niedawno i próbuje zawojować świat. Cieszę się też ze względu na krótką podróż, bo to piękne miasto, a lot z Warszawy do Sankt Petersburga nie będzie uciążliwy i z tego trzeba się cieszyć, bo każda godzina się zawodnikom odkłada. Jestem po rozmowach z drugim statystykiem reprezentacji Rosji i dostaniemy dziesięć ostatnich meczów Zenita na wideo. Na pewno będziemy dobrze przygotowani pod to spotkanie - tłumaczy Robert Kaźmierczak, statystyk PGE Skry.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie odbędzie się w Polsce w terminie pomiędzy 12 a 14 marca. Rewanż zaplanowano w dniach 19-21 marca. Druga z polskich drużyn - Trefl Gdańsk - trafiła na Zenita Kazań.

fot. CEV

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782790 odwiedzin