Sportowcy z miejskimi stypendiami. Najlepsi przez rok otrzymają 6 tysięcy złotych

2019-02-28 14:11:45

Sportowcy z miejskimi stypendiami. Najlepsi przez rok otrzymają 6 tysięcy złotych

Miasto nagrodziło młodych, uzdolnionych bełchatowian. Stypendia powędrowały do 23 sportowców oraz 26 artystów a trafi do nich w sumie ponad 111 tys. zł. Dzięki wsparciu miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

- Jesteśmy dumni, że mamy tak wielu utalentowanych bełchatowian. Ci młodzi ludzie pokazują, że oprócz codziennych obowiązków można robić coś znacznie więcej. Każdy ze stypendystów ciężko zapracował na swój sukces, za co serdecznie im dziękujemy. Gratulujemy konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne  - powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Wśród sportowców dominują siatkarze - Marcin Marciniak, Wiktor Nowak, Sebastian Adamczyk, Weronika Centka oraz Dawid Filipek i Mateusz Bak. Ale nie brakuje też tych, którzy wyróżniają się w tenisie ziemnym na wózkach: Krzysztof Brezyna, kickboxingu: Sebastian Link, Patryk Radoń, Jacek Dawid, Michał Benben, boksie: Jakub Domurad oraz taekwon-Do: Amelia Dylewska. Sebastian Kwiatkowski, Aniela Lis oraz Ida Lis zostali nagrodzeni za wyniki w trójboju siłowym, zaś Oskar Łucki, Szymon Woźniak, Julia Grzelewska, Filip Chrosta, Michał Stawicki za sukcesy jakie osiągają w lekkiej atletyce. Grono stypendystów zasilił też Armen Khoperia – hokej oraz Karolina Stępień – kolarstwo.

Przez najbliższe 12 miesięcy każdy ze stypendystów będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł. Certyfikaty stypendialne wyróżnieni bełchatowianie odebrali 27 lutego podczas sesji Rady Miejskiej. Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował młodzieży za promowanie Bełchatowa. - Cieszę się, że o bełchatowskiej młodzież i ich talentach, a także o samym Bełchatowie słychać w różnych zakątkach Polski i świata. Dziękuję także Waszym trenerom, opiekunom i najbliższym, którzy nie tylko Was szkolą, ale również motywują i wspierają - podsumował wiceprezydent Politański.

Zadowolenia nie kryją sami nagrodzeni. Jakub Domurad trenujący boks podkreśla: - Boks, który trenuję, kosztuje wiele wyrzeczeń i poświęcenia. Stypendium jest więc dla mnie uhonorowaniem mojej ciężkiej pracy. Ida Lis znana z trójboju siłowego dodaje: - Czuję się spełniona w tym co robię. Dlatego cieszę się, że stypendium pozwoli mi dalej rozwijać swoją pasję. Trójbój nie jest sportem olimpijskim, koszty więc narastają. Z pewnością więc stypendium odciąży mnie.

fot. Piotr Kurzydlak / UM Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa UM Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782765 odwiedzin