Utalentowana bełchatowska tenisistka ponownie zwycięża

2019-02-28 10:22:10

Marta Dudek, tenisistka Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego "AS", wygrała krakowski turniej cyklu "Tenis 10". W najważniejszym meczu tych zawodów bez większych problemów pokonała swą rywalkę dwukrotnie 4/1 i mogła cieszyć się z drugiego w tym roku sukcesu.

W kategorii zielonej rywalizowało siedem zawodniczek a pojedynki rozgrywano zgodnie z regulaminem PZT (Tenis 10), tj. gra toczyła się do dwóch setów do czterech gemów (przy stanie 3:3 rozgrywano tie-break). W swojej grupie Marta nie miała łatwego zadania, gdyż wylosowała bardzo wymagające przeciwniczki.

Już w pierwszym spotkaniu z Zuzanną Bąk kibice nie mogli narzekać na nudę, ponieważ po dwóch setach był remis (3/4 i 4/3) i trzeba było rozegrać tie-break. - Nasza zawodniczka wykazała się dużą odpornością psychiczną i w decydującym secie pokazała pełnię swych umiejętności wygrywając 10/0! - cieszy się Piotr Radziejewski, trener Marty.

W drugim meczu grupowym sportowa stypendystka Bełchatowa pokonała Kingę Rogale z klubu MKT Stalowa Wola i tu również o wygranej zadecydował super tie-break (1/4, 4/0 i 10/6). W finale bełchatowiance przyszło zagrać z Oliwią Diya Lumumba (KKS Olsza Kraków). - Marta przystąpiła do finału pewna siebie, ponieważ bardzo trudne mecze grupowe pozwoliły jej wejść w odpowiedni rytm i poczuć pewność swoich uderzeń - relacjonuje Radziejewski.

W najważniejszym meczu krakowskiego turnieju Marta nie dała szans przeciwniczce gładko wygrywając 4/1 4/1, dzięki czemu mogła cieszyć się z kolejnego wygranego turnieju w 2019 r. O pierwszym pisaliśmy TUTAJ.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 734697 odwiedzin