Stopnie mistrzowskie dla dwóch bełchatowianek. Czekały na to sześć lat

2019-02-26 15:48:18

Stopnie mistrzowskie dla dwóch bełchatowianek. Czekały na to sześć lat

Dwie zawodniczki Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do - Magdalena Kulbat i Natalia Ciążyńska - po sześciogodzinnym sprawdzianie umiejętności praktycznych i teoretycznych, otrzymały promocje na I DAN tj. pierwszy stopień mistrzowski.

Ogólnopolski egzamin na stopnie Mistrzowskie w Taekwon-Do odbył się we Wrocławiu, a w składzie komisji egzaminacyjnej byli Wielki Mistrz Frank Vanberghen (IX Dan), Mistrzowie Jerzy Jedut (VIII Dan), Zbigniew Semp oraz Adam Alenowicz (obaj VII Dan). Nastoletnie bełchatowianki przystąpiły do niego ze sporymi emocjami, choć pewne swoich umiejętności. Od sześciu lat trenują sztuki walki pod okiem doświadczonego trenera Wiktora Karnawalskiego.

- Ich ciężka praca na treningach połączona z udziałem w zawodach sportowych zaowocowała największym sukcesem w ich przygodzie z Taekwon-Do - zdobyciem stopnia mistrzowskiego I DAN w Koreańskiej Sztuce Samoobrony - wyjaśnia trener i podkreśla, że posiadanie czarnego pasa w Taekwon-Do otwiera wiele możliwości na przyszłość dla młodych ludzi uprawiających tę dyscyplinę. - Wejście do kadry narodowej Polski jest następnym marzeniem i krokiem w przygodzie ze sportem walki. Pozostanie instruktorem i nauczycielem dla dzieci i młodzieży aby promować zdrowy i sportowy tryb życia, to etap ostatni w procesie szkoleniowym - dodaje.

Obecnie jednak zawodniczki muszą ukończyć etap nauki, ponieważ są uczennicami ósmej klasy w bełchatowskich szkołach podstawowych. - Taekwon-Do to sztuka walki, którą mogą ćwiczyć dzieci, młodzież i dorośli bez górnej granicy wiekowej. Sztuki walki poprawiają ogólny rozwój fizyczny oraz koordynację ciała, zwiększają pewność siebie, mają korzystny wpływ na zdrowie, zwiększają odporność fizyczną i psychiczną, uczą dyscypliny oraz uczą jak radzić sobie ze stresem - zachęca Wiktor Karnawalski z BAT.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782761 odwiedzin