TVP potwierdza zainteresowanie 2 ligą. Minusem godziny transmitowanych spotkań?

2019-02-25 14:41:42

TVP potwierdza zainteresowanie 2 ligą. Minusem godziny transmitowanych spotkań?

Telewizja Polska potwierdziła zainteresowanie transmisjami spotkań piłkarskiej 2 ligi. Uczynił to w jej imieniu dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, który chce w ten sposób ułatwić grającym tam klubom - m.in. PGE GKS Bełchatów - budowanie marki, pozyskanie sponsorów i ekspozycję samych zainteresowanych.

- Chcemy wspólnie z PZPN doprowadzić do tego, żeby jeden mecz każdej kolejki pojawiał się w TVP3. Ma to na celu budowanie wielkiego sportu także w regionach. Jesteśmy bardzo blisko, by dopiąć formalności i mam nadzieję, że będzie to duża niespodzianka dla kibiców w całej Polsce - zdradził w wywiadzie opublikowanym na stronie TVP Sport jej szef, Marek Szkolnikowski.

Czytamy dalej, że produkcja sygnału z tych spotkań będzie w HD. - Ale jeżeli będzie transmisja tylko w TVP3, to te stacje nadają tylko w SD, więc ten sygnał będzie - mówiąc fachowym językiem - downgrade’owany, czyli nawet sygnał produkowany w HD, będzie niemożliwy do odbioru, jeśli ma się antenę w SD. Natomiast będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by te spotkania były też równolegle w TVP Sport - wyjaśnia Szkolnikowski.

- Oczywiście będzie to zależne od miejsca dostępnego na naszej antenie, ale kluczowa będzie w tym przypadku antena TVP3 - niedziela, godz. 13:00, pasmo wspólne, czyli ogólnopolska antena. Nie wiem czy Piotr Ćwielong byłby zadowolony, ale według mnie to idealna godzina, by pograć w piłkę (śmiech). Trzeba zacząć budować poczucie przynależności kibiców do regionu i wspierać sport w telewizji regionalnej. Oczywiście transmisje będą dostępne również w Internecie i naszej aplikacji mobilnej - kończy dyrektor TVP Sport.

Proponowana przez TVP godzina rozgrywania spotkań może i nie jest atrakcyjna, jednak warto przypomnieć, że PGE GKS o wcześniejszej porze (12:45) rywalizował trzykrotnie w sezonie 2015/2016 1 ligi oraz w podobnych godzinach w sezonach 2011/12 i 2012/2013 Ekstraklasy, kiedy to rozpoczynano spotkania o godz. 13:30 czy 14:30.

W kolejce inaugurującej rundę wiosenną 2 ligi TVP3 Lublin pokaże w niedzielę 3 marca o godz. 13:05 mecz Górnika Łęczna z Resovią Rzeszów. Z kolei w 23. kolejce według informacji Macieja Grygierczyka z "Katowickiego Sportu" kamery telewizyjne mają gościć w Chorzowie, gdzie tamtejszy Ruch zagra z Olimpią Grudziądz. Co ciekawe, w tej samej serii gier w Bełchatowie odbędzie się mecz dwóch drużyn sklasyfikowanych w górnej części tabeli tj. PGE GKS i Górnika Łęczna.

fot. Adrian Mielczarski / amielczarski.com

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782791 odwiedzin