PGE Skra znów wygrywa po dreszczowcu. Walka o play-off trwa

2019-02-25 00:21:22

PGE Skra Bełchatów odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w Plus Lidze. Wprawdzie znów do wygranej potrzebowała tie-breaka ale dwa punkty zdobyte w Energii pozwoliły mistrzom Polski osiąść na bezpiecznym, szóstym miejscu, gwarantującym udział w play-off.

PGE Skra Bełchatów znowu zwycięska. Po fatalnym początku lutego bełchatowianie wrócili na zwycięską ścieżkę, odnosząc trzecią wygraną w lidze z rzędu. Nie było o nią jednak łatwo, bo Aluron Virtu Warta Zawiercie wysoko zawiesiła poprzeczkę. Zwłaszcza w pierwszym secie, kiedy niemal zmiotła bełchatowian z parkietu.

W drugim secie było już trochę lepiej, ale goście ciągle razili bełchatowian zagrywką. Na szczęście bełchatowianie poprawili swoją grę w ostatnim momencie. Granica między porażką 0:3, a doprowadzeniem do remisu była cienka. Wygrana w trzecim secie pozwoliła mistrzom Polski złapać wiatr w żagle. W kolejnej odsłonie do bełchatowianie zdominowali rywala doprowadzając do tie-breaka.

Kluczowe dla piątego seta, jak i całego meczu były zagrywki. Ostatecznie bełchatowianom udało się przełemać rywali i zwyciężyli 3:2.

Dwa punkty dają bełchatowianom chwilę oddechu na szóstym miejscu w tabeli. Ale wytchnienia nie będzie wiele. W środę bełchatowianie grają u siebie z Berlin Recycling o być albo nie być w Lidze Mistrzów, a 2 marca zagrają w radomiu z Cerrad Czarnymi. Kluczowe dla walki o play-off może okazać się następne starcie ligowe w hali Energia, kiedy to 7 marca bełchatowianie podejmą mający również chrapkę na pierwszą szóstkę i depczący PGE Skrze po piętach GKS Katowice.

PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (15:25, 23:25, 25:23, 25:16, 15:13)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Teppan, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Orczyk, Droszyński
Aluron Virtu Warta:Masny, Waliński, Gawryszewski, Malinowski, Ferreira, Kania, Koga (libero) oraz Bociek, Żuk, Semeniuk

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782774 odwiedzin