Dreszczowiec w stolicy. PGE Skra Bełchatów lepsza od ONICO

2019-02-20 23:57:52

Dreszczowiec w stolicy. PGE Skra Bełchatów lepsza od ONICO

PGE Skra Bełchatów pokonała wicelidera Plus Ligi. Na warszawskim Torwarze doszło do prawdziwego dreszczowca, w którym bełchatowianie okazali się lepsi od stołecznego ONICO, wygrywając zaciętą batalię po tie-breaku.

PGE Skra Bełchatów nie była faworytem tego meczu, tym większym, pozytywnym zaskoczeniem był początek spotkania. Bełchatowianie grali jak z nut, wychodziło im wszystko, a prowadzeni przez Bartosza Kurka gospodarze mogli tylko rozkładać bezradnie ręce.

Wydwało się, że przełomowy będzie trzeci set, w którym gra się wyrównała. Końcówka była dramatyczna, na przewagi wygrali gospodarze. Niewiele zabrakło by mistrzowie Polski zamknęli mecz w trzech setach i zgarnęli w stolicy trzy punkty. To się jednak nie udało. Zdecydowały niuanse, po których wszystko mogło się odwrócić. Zwłaszcza, że w czwartym secie gospodarze wbili żółto-czarnych w parkiet. Wróciły ostatnie zmory, kiepskie przyjęcie, powodujące błędy i słabą skuteczność. Przed tie-breakiem trudno było być optymistą, ale podopieczni Roberto Piazzy w porę uspokoili swoją grę i wrócili do swojego rytmu. Zacięty set, znów grany na przewagi tym razem padł łupem mistrzów Polski, którzy tym samym wywożą ze stolicy cenne dwa punkty.

ONICO Warszawa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 17:25, 30:28, 25:16, 16:18)
ONICO: Brizard, Kwolek, Vigrass, Kurek, Łukasik, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Penczew, Araujo, Nowakowski, Janikowski
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Teppan, Katić, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Węgrzyn, Droszyński, Orczyk.

fot. Skra.pl

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782763 odwiedzin