Kadetki MUKS po dogrywce pokonały lidera. Klub nadal prowadzi nabór do swej sekcji

2019-01-30 11:28:50

Kadetki MUKS Bełchatów po spotkaniu stojącym na wysokim poziomie pokonały liderujące rówieśniczki z Widzewa Łódź. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka! Połowiczny sukces na turnieju, którego były gospodarzem, ma za sobą zespół do lat 13.

W styczniu MUKS U-13 ma za sobą dwa mecze. Pierwszy z nich, z UKS Szkoła Gortata Łódź, przegrał 63:75. Najwięcej, bo aż 22 punkty, rzuciła Patrycja Lenart. O wiele lepiej powiodło się podopiecznym Tomasza Wojciechowskiego w spotkaniu z UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Młode bełchatowianki wygrały aż 30 "oczkami" (87:57), kontrolując przebieg meczu od drugiej kwarty. Ponadto aż cztery zawodniczki zapisały na swe konto minimum 15 punktów. Dwa ostatnie spotkania zespół U-13 rozegra 9 lutego, kiedy to będzie gospodarzem turnieju. W planie rywalizacja z Widzewem Łódź i PTK Suwary Pabianice.

Niesamowite spotkanie mają za sobą kadetki MUKS, które po dogrywce pokonały lidera tabeli, Widzew Łódź. W decydującej kwarcie bełchatowianki wygrały 13:4 i mogły cieszyć się z trzeciego sukcesu w tym sezonie. Bardzo dobry mecz rozegrała Natalia Grzelak, która rzuciła 23 punkty, w tym dwukrotnie za 3 "oczka". Ten mecz pokazał też ducha drużyny, która ma przed sobą jeszcze kilka gier i w każdej z nich nie stoi na straconej pozycji.

MUKS Bełchatów w dalszym ciągu prowadzi nabór do sekcji koszykówki dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia we wtorki i czwartki od godziny 18 do 19, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie (ul. Słowackiego 13).

Liga wojewódzka U-13 (gr. B):
* MUKS Bełchatów - UKS Szkoła Gortata Łódź 63:75 (15:25, 12:6, 14:29, 22:15)
* UKS Basket Aleksandrów Łódzki - MUKS Bełchatów 57:87 (13:15, 14:28, 11:23, 19:21)