PGE Skra odpada w Pucharze Polski. W ćwierćfinale długi czas była tłem dla ZAKSY

2019-01-23 19:39:52

Po raz pierwszy od sezonu 2012/2013 PGE Skry Bełchatów zabraknie w półfinale siatkarskiego Pucharu Polski. Bełchatowianie przegrali w ćwierćfinale tegorocznej edycji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle podejmując rywalizację dopiero w ostatniej, trzeciej partii.

Dwie pierwsze odsłony żółto-czarni oddali bez walki, przegrywając je do 16 i 19. Brakowało w nich ofensywnego zacięcia i punktowych bloków, co tyko uwypuklało problemy z jakimi w dalszym ciągu zmaga się zespół Roberto Piazzy. Przykładem tego może być drugi set, w którym Renne Teppan zamienił na punkt jeden z siedmiu ataków a duet środkowych (Karol Kłos - Jakub Kochanowski) żadnego z czterech.

Za to w trzeciej partii mistrzowie kraju zagrali tak, jak oczekiwaliby tego kibice i oni sami. Z energią, skutecznie na siatce i z wiarą w powodzenie. Taka postawa PGE Skry być może zaskoczyła przeciwnika, co też szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Walka "punkt za punkt" a finalnie piłki setowe w górze, tego brakowało wcześniej. Niestety na ostatniej prostej więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy obronili te kluczowe akcje i odwrócili losy seta, a co za tym idzie zakończyli mecz w trzech setach. W tej części meczu w kilku akcjach na pozycji atakującego, w miejsce Teppana, zagrał... Kochanowski.

ZAKSA eliminując PGE Skrę z Pucharu Polski sprawiła, że bełchatowian zabraknie w półfinale tych rozgrywek po raz pierwszy od sezonu 2012/2013. Wówczas w ćwierćfinałowym dwumeczu "Energetycznych" wyeliminował Jastrzębski Węgiel (2:3, 0:3).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:16, 25:19, 28:26)
awans: ZAKSA K-K

PGE Skra: Teppan, Orczyk, Ebadipour, Łomacz, Kłos, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Szalpuk

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 830503 odwiedzin