Świetny start sezonu halowego sprinterów BKL

2019-01-14 06:45:21

Kapitalny start zanotowali sprinterzy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego w halowym mityngu w łódzkiej hali RKS-u. Złote medale zdobyli Justyna Woźnicka, Oskar Łucki i Mateusz Górny.

Pierwszy poważny start w sezonie halowym mają za sobą lekkoatleci BKL. I od razu z jakimi efektami. W łódzkiej hali RKS ze znakomitej strony pokazali się sprinterzy prowadzeni przez trenera Łukasza Mantyka.

Świetne występy ekipy BKL rozpoczął Oskar Łucki. Wicemistrz Polski na płotkach z lipca poprzedniego roku udowodnił swoją formę wygrywając zawody na 60 m ppł wśród juniorów młodszych. Złoto Oskar okrasił rekordem życiowym 8,26s (w eliminachach 8,28).

Bratobójczy pojedynek w sprincie na 60m stoczyli ze sobą Mateusz Górny i Filip Chrosta. W eliminacjach lepszy był Chrosta uzyskując życiówkę - równe 7 sekund. Górny był o 4 setne wolniejszy. Ale w finale było już odwrotnie, Mateusz Górny zwyciężył z rekordem życiowym 6,98. Filip Chrosta tym razem uzyskał 7,03.

- Trzeba dodać, iż były to najlepsze czasy dnia, obaj pokonali nawet juniorów czy seniorów - podkreśla trener Łukasz Mantyk. - Sa to czasy tym bardziej wartościowe, gdyż z takimi czasami zdobywa się medale na mistrzostwach Polski - dodaje.

To jednak nie koniec medalowych popisów ekipy BKL. Sprinterką, która nie miała sobie równych na 60m była Justyna Woźnicka. Uzyskała swój nowy rekord życiowy - 8,09.

Medal w trójskoku zdobyła także Julia Grzelewska, która w trójskoku zajęła drugie miejsce wśród juniorek, uzyskując 10,79m.

To świetny występ ekipy BKL w Łodzi na tle ok. 420 sportowców z całej Polski, którzy startowali w hali RKS, w kategoriach od młodzika do seniora i bardzo dobry prognostyk przed lutowymi mistrzostwami Polski w hali.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 830502 odwiedzin