Siatkarska zabawa z ONICO Warszawa

2019-01-08 10:37:01

PGE Skra Bełchatów zagrała towarzysko z ONICO Warszawa, wykorzystując przerwę w ligowych rozgrywkach. W barwach gości zagrał Bartosz Kurek, Sportowiec Roku "Przeglądu sportowego". Wygrali goście... 4:1. No właśnie, bo wynik i przebieg tego sparingu był mocno nietypowy.

Kibice, którzy udali się w poniedziałek do hali Energia mogli być nieco zdezorientowani oglądając nietypowy sparing PGE Skry z wiceliderem Plusligi z Warszawy. Ale z drugiej strony była to okazja do obejrzenia taktycznych apektów siatkarskiego treningu. Przez pierwsze trzy sety zespoły grały do 10 punktów, ale każdy z nich zdobywany był dopiero po drugiej wygranej akcji. Po pierwszej Fabio Storti i Michał Winiarski zagrywali tzw. free balle i dopiero po drugiej wygranej akcji ekipa mogła sobie dopisać "oczko" na własnym koncie. Rywalizacja w takiej formule była zacięta, ale trzy sety padły łupem gości (dwa razy do 9 i raz do 8 punktów).

Po tej nietypowej rozgrywce oba zespoły zagrały ze sobą jeszcze dwa sety, już według "normalnych" zasad znanych nam z meczów o stawkę. Tutaj padł remis 1:1.

Warto dodać, że w drugiej części gry "na wypożyczeniu" w barwach PGE Skry zagrał Rafael Araujo, czyli zawodnik ONICO. To efekt osłabienia mistrzów Polski brakiem kilku siatkarzy. Z powodu kontuzji nie mogli w sparingu zagrać Mariusz Wlazły, Robert Milczarek, Artur Szalpuk i Patryk Czarnowski, a Renee Teppan był nieobecny z powodu gry w reprezentacji Estonii w eliminacjach do mistrzostw europy (Estończycy wygrali i zagrają na siatkarskim Euro).

W barwach ONICO wystąpił były siatkarz PGE Skry, MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata Bartosz Kurek, który dwa dni wcześniej odebrał nagrodę dla Sportowca Roku, najbardziej prestiżowego plebiscytu sportowego w Polsce, organizowanego przez "Przegląd Sportowy".

PGE Skra Bełchatów - ONICO Warszawa 1:4 (9:11, 9:11, 8:10, 23:25, 25:22)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Katić, Orczyk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Araujo, Fiel, Droszyński
ONICO: Brizard, Łukasik, Wrona, Kurek, Penczew, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Buczek, Vernon-Evans, Nowakowski, Janikowski, Kowalczyk.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 679446 odwiedzin