Piąta już ligowa porażka PGE Skry. Mistrzowie kraju przegrali w Katowicach

2018-12-12 21:20:37

Piątej porażki w sezonie doznali siatkarze PGE Skry Bełchatów. Po okazaniu się lepszym od wicelidera Cerradu Czarnych Radom, w środowej serii gier przegrali w Katowicach z tamtejszym GKS w trzech setach.

Była to porażka o tyle zaskakująca, że mało kto przypuszczał, iż katowiczanie mogą powalczyć z żółto-czarnymi. Ich ostatnie wyniki na pewno na to nie wskazywały, choć dwa dni temu pokonali 3:2 MKS Będzin. W środę niespodziewanie w trzech odsłonach pognali mistrza Polski.

- Chcemy punktować też w kolejnych meczach - mówił po sobotnim sukcesie z Czarnymi libero PGE Skry, Kacper Piechocki. Po 11. kolejkach udaje im się to połowicznie, ponieważ zaledwie sześciokrotnie wygrywali swoje spotkania. Mają już pięć porażek, tyle samo ile w ubiegłym sezonie, w całej rundzie zasadniczej. Obrońcy tytułu zajmują szóstą lokatę m.in. za Wartą Zawiercie i ONICO Warszawa.

Do zwycięstwa GKS Katowice poprowadził duet Karol Butryn - Tomas Rousseaux, który łącznie zdobył 29 punktów. W Skrze ze swoimi 12 "oczkami" wybił się Milad Ebadipour, a Mariusz Wlazły z zaledwie 38 proc. skutecznością w ataku zapisał na swe konto 9 punktów. Drużynie nie pomógł też jego zmiennik, Renee Teppan, nie kończąc żadnego z czterech ataków i psując zagrywkę.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

PGE Skra: Wlazły, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Fiel, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Teppan, Droszyński, Katić

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 679454 odwiedzin