Premierowe zwycięstwo rezerw PGE Skry. Przegrywali już 0:2

2018-12-11 10:25:16

Sobota była w końcu radosna dla drużyny rezerw PGE Skry Bełchatów. Młodzi bełchatowianie wygrali pierwsze ligowe spotkanie, a uczynili to przegrywając już 0:2. Sukces odnotowały także juniorki EKS Skry.

Do 11. kolejki przyszło czekać Radosławowi Kolankowi i jego podopiecznym na pierwsze zwycięstwo w II lidze. W poprzedniej serii gier młodzi "Energetycy" urwali pierwszego seta, by tydzień później pójść za ciosem i wygrać spotkanie. Na dodatek odwracając jego losy! Ten sobotni triumf może będzie dobrym prognostykiem na kolejne ligowe nauki?

Drugie zwycięstwo mają na swoim koncie juniorki Skry. Zawodniczki Piotra Narejki w II etapie rundy zasadniczej pokonały już MUKS Libero Pajęczno, by tym razem ograć liderki z Ozorkowa. Za to liderowi z Tomaszowa Maz. ulegli kadeci Skry, którzy przegrali z tamtejszą Lechią 1:3.

W IV turnieju rundy zasadniczej kadetki EKS Skry pechowo zajęły ostatnią, trzecią lokatę w swojej grupie. Bełchatowianki przegrały z ŁKS Łódź 0:2 by ograć gospodynie ze Zduńskiej Woli 2:1. Właśnie ten stracony set w drugim spotkaniu zadecydował finalnie o niekorzystnym końcowym rozstrzygnięciu.

II liga mężczyzn, gr. 3 (11. kolejka):
* PGE Skra II Bełchatów - Eco-Team AZS IV LO Częstochowa 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 25:21, 15:10)

(10. PGE Skra II Bełchatów 2 [1-10] 4:32 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty, bilans setów))