Laura Komar najlepszą młodziczką województwa. Świąteczne spotkanie strzelców sportowych

2018-12-02 09:56:25

Laura Komar najlepszą młodziczką województwa. Świąteczne spotkanie strzelców sportowych

Kolejny raz Miasto Bełchatów było gospodarzem dużej imprezy strzelectwa sportowego. W sobotę w hali "Energia" rozegrano zawody i finał Pucharu Województwa Łódzkiego pomiędzy młodzikami strzelającymi w konkurencji pistolet i karabin pneumatyczny. Gospodarze z Sekcji Strzelectwa Sportowego "Iglica" nie zawiedli.

Turniej Mikołajkowy co roku ma swój świąteczny charakter, o czym nie zapominają uczestnicy zawodów. Jednak gdy zawodnicy stawali do konkurencji na moment zapominali o tej ogólnej wesołości i skupiali się na celu, do którego następnie strzelali. Bełchatowianie podołali zadaniu i mogą pochwalić się dobrym wynikiem.

W pistolecie młodzików wygrał trenujący od niedawna Adrian Bartosik. Mała liczba startów niestety uniemożliwiła mu kwalifikację do finału. Prawo startu miała Laura Komar, która w zawodach zajęła trzecie miejsce, lecz w walce z najlepszymi była szósta. Piąta lokata dla Patrycji Papuga z Salwy Szczerców. W rankingu za rok 2018 Laura była jednak najlepsza o zaledwie punkt!

Finał karabinu wygrała była zawodniczka Salwy Szczerców a obecnie Społem Łódź Zuzanna Kałuziak. Nastolatka swą nagrodę główną karabin pneumatyczny przekazała na ręce byłego trenera Grzegorza Kozubowicza, którego jest wychowanką. Poza sukcesem w finale była ona także najlepsza w sobotnich zawodach. Czwartą lokatę zajęła jej koleżanka ze Szczercowa, Natalia Malinowska. W końcowym rankingu zajęła jednak miejsce trzecie.

Strzelali też seniorzy. Zdaniem przedstawicieli "Iglicy" udowadniając, że dla uprawiania strzelectwa wiek nie jest przeszkodą. Komplet wyników dostępny jest TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780352 odwiedzin