PGE GKS kończy rok porażką z beniaminkiem

2018-12-01 15:06:28

Porażką z beniaminkiem Skrą Częstochowa zakończył piłkarski rok 2018 PGE GKS Bełchatów. Górnicza drużyna przegrała po raz pierwszy od dziewięciu spotkań a dodatkowo nie wykorzystała okazji do spędzenia przerwy zimowej na podium ligowej tabeli. Jednak osiągnięty wynik i tak należy docenić, zestawiając go z poprzednimi sezonami na poziomie 2 ligi.

Mecz z PGE GKS był dla Skry piątym z rzędu na obiekcie przy ul. Loretańskiej. To efekt tego, że na starcie sezonu częstochowski beniaminek prowadził pracę na swym stadionie i zmuszony był grać w delegacjach. Wizyta w Bełchatowie zakończyła się porażką 0:3, podobnie jak pozostałe pojedynki. Do sobotniego rewanżu częstochowianie przystępowali podbudowani serią sześciu meczów bez porażki, w tym czterech przed własną publicznością.

Mecz 21. kolejki rozegrano w zimowej aurze. Termometry wskazywały temperaturę ujemną i można było zakładać, że piłkarze obu drużyn postarają się rozgrzać zziębniętych kibiców. Jednak pierwsza odsłona meczu ich nie rozpieściła. Żadna ze stron nie cieszyła się ze zdobytej bramki. Bliski otworzenia wyniku był w 30. minucie Patryk Mularczyk. Filigranowy piłkarz znajdując się przed polem karnym otrzymał podanie od Bartka Bartosiaka i uderzył z woleja. Strzał z lekkim trudem zdołał wyłapać golkiper Skry.

Po zmianie stron w 51. minucie po dośrodkowaniu Mariusza Magiery główkował w polu karnym Emile Thiakane. Senegalczyk uczynił to jednak zbyt lekko i w sam środek bramki Skry. Dwadzieścia pięć minut później centymetry dzieliły Bartosza Biela od radości po zdobyciu gola. Wkrótce potem z boiskowego marazmu kibiców na "Lorecie" wyrwał Piotr Nocoń, który pokonał z bliska Pawła Lenarcika. Podopieczni Artura Derbina po tym bolesnym ciosie dążyli do wyrównania, ale ich starania nie przyniosły oczekiwanego efektu. Trzecia porażka w sezonie stała się faktem. W wyniku tego PGE GKS przezimuje poza ligowym podium.

Skra Częstochowa - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Nocoń 78’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel (90’ Hubert Tylec), Paweł Czajkowski (81’ Przemysław Zdybowicz), Marcin Ryszka, Emile Thiakane - Patryk Mularczyk Bartłomiej Bartosiak

żółte kartki: Michalski
sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661393 odwiedzin