KMŚ: PGE Skra kończy swój udział w Mistrzostwach Świata bez zwycięstwa

2018-11-30 05:25:44

Trzeci mecz PGE Skry Bełchatów w Klubowych Mistrzostw Świata i niestety trzecia porażka. Obrońcy tytułu, gracze Zenita Kazań pokonali mistrzów Polski w czterech setach. Przed żółto-czarnymi teraz powrót na boiska ligowe.

Po porażce z Cucine Lube Civitanova (więcej TUTAJ) i dramatycznej wpadce z rosyjskim Fakiełen Nowy Urengoj (więcej TUTAJ) w ostatnim meczu fazy grupowej bełchatowianie zagrali towarzysko, o honor. Mając tę świadomość Roberto Piazza posłał do gry m.in. Milana Katicia, Piotra Orczyka oraz Roberta Milczarka.

Rosjanie grający również zmienionym składem wygrali pierwszą partię 25:16. W drugiej odsłonie polska drużyna udanie się zrewanżowała zwyciężając 25:17. Dwa kolejne sety to już jednak sukces Zenita, który wraz ze Skrą stworzył ciekawe widowisko na pożegnanie z tegoroczną edycją KMŚ.

PGE Skra ostatecznie zajęła czwartą lokatę w swojej grupie. Wygrało ją włoskie Cucine Lube. W drugiej grupie awans do kolejnej fazy turnieju uzyskała Asseco Resovia Rzeszów oraz Trentino Volley. Mistrzów kraju czeka za to mecz ligowy z Czarnymi Radom, który zaplanowano 9 grudnia.

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 1:3 (16:25, 25:17, 27:29, 21:25)

PGE Skra: Łomacz, Katić, Kochanowski, Teppan, Orczyk, Kłos, Milczarek (libero) oraz Szalpuk, Droszyński

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661403 odwiedzin