Kadetki MUKS czekają na pierwsze zwycięstwo

2018-11-29 12:02:34

Zły początek sezonu notują kadetki MUKS Bełchatów. Młode zawodniczki mają już cztery porażki na swym koncie i zdaniem opiekuna grupy zbierają jednak kolejne cenne doświadczenia. Korzystniejszym bilansem mogą pochwalić się koszykarki w kategorii U-13.

Nieobecność podstawowych zawodniczek pierwszej piątki zespołu mocno daje się we znaki kadetkom MUKS. W spotkaniu z PTK Liceum Sportowe Pabianice bełchatowianki po trzech kwartach traciły zaledwie sześć punktów do rywalek, ale w ostatniej odsłonie meczu pabianiczanki popisały się bardzo dobrą skutecznością rzutową i wykorzystały fakt wąskiej kadry meczowej MUKS. Wygrana 38:18 pozwoliła im na końcowy sukces 86:60. W pojedynku z Widzewem Łódź nasze kadetki przegrały wysoko 45:82 i niestety nawiązały wyrównaną walkę w dwóch kwartach, które przegrywały jedynie dwoma i trzema punktami.

W rozgrywkach U-13 MUKS Bełchatów po czterech grach ma bilans 2-2. Ostatnie dwa mecze to turniej w Łodzi, gdzie podopieczne Tomasza Wojciechowskiego przegrały z Widzewem 36:51 i okazały się lepsze o pięć punktów od pabianiczanek. Zaważyła na tym przede wszystkim wygrana wysoko druga kwarta (24:10) i utrzymane prowadzenie przed ostatnią odsłoną gry, którą bełchatowianki wygrały 14:11. W piątek 7 grudnia w sali gimnastycznej SP 13 o godz. 18 podejmować będą lidera Basket 4EVER Ksawerów.

Liga wojewódzka U-13 (gr. B):
* Widzew Łódź - MUKS Bełchatów 51:36 (18:3, 9:20, 11:6, 13:7)

MUKS: Magdalena Łaz (18 pkt.), Zuzanna Warnecka (9), Oliwia Marciniak (2), Liliana Stępnik (2), Zuzanna Majchrzak, Patrycja Lenart, Iga Stus (4), Anna Kulesza, Małogrzata Zapart (1), Roksana Madej

* MUKS Bełchatów - PTK Suwary Pabianice 56:51 (7:12, 24:10, 11:18, 14:11)

MUKS: Magdalena Łaz (19 pkt.), Zuzanna Warnecka (15), Oliwia Marciniak (3), Liliana Stępnik (2), Zuzanna Majchrzak, Patrycja Lenart (8), Iga Stus (2), Anna Kulesza (2), Roksana Madej (5), Małogrzata Zapart

Liga wojewódzka U-16:
* MUKS Bełchatów - PTK Liceum Sportowe Pabianice 60:86 (15:14, 8:15, 19:19, 18:38)

MUKS: Magdalena Ressel (25 pkt.), Tatiana Nowicka (6), Maria Mohajt (2), Wiktoria Warnecka (11), Julia Kowalska (8), Maja Madej, Aleksandra Telążka (8), Anna Iwanus

* Widzew Łódź - MUKS Bełchatów 82:45 (26:9, 13:10, 26:11, 17:15)

MUKS: Magdalena Ressel (4 pkt.), Tatiana Nowicka, Maja Madej (4), Alicja Grześkowiak, Laura Kubik, Izabela Żak (4), Julia Kowalska (14), Gabriela Wiercińska (12), Alicja Kulesza, Aleksandra Telążka (2), Anna Iwanus

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661408 odwiedzin