KMŚ: PGE Skra odpada po emocjonującym meczu

2018-11-28 06:33:11

PGE Skra Bełchatów nie sięgnie po medal Klubowych Mistrzostw Świata. Bełchatowianie przegrali drugi mecz rozgrywanego w Polsce turnieju, ale z Fakiełem Nowy Urengoj zagrali fantastyczne spotkanie, w którym bliscy byli wygranej.

To był fantastyczny mecz. Pięć setów niesamowitej walki, w których tylko jedna - czwarta partia nie była grana na przewagi. Wtedy Fakieł odwrócił już losy meczu, które od początku układaly się po mysli mistrzów Polski.

Po porażce z Cucine Lube [więcej TUTAJ] PGE Skra Bełchatów musiała wygrać z Rosjanami, aby pozostać w grze o medale KMŚ. Rozgrywane w Płocku spotkanie bełchatowianie zaczęli bardzo dobrze. Choć walka była bardzo wyrównana, a wygranej partii decydowały pojedyncze piłki, to PGE Skra wygrała dwa pierwsze sety. Świetne zawody rozgrywali Artur Szalpuk i Milad Ebadipour.

Do zwycięstwa bełchatowianom potrzebna była kropka nad i w trzecim secie. Ale Rosjanie nie odpuścili nawet na chwilę. Trzecia partia to znów była wyniszczająca walka o każdą piłkę, chociaż w połowie seta wydawało się, że PGE Skra pewnie zmierza po zwycięstwo. Kapitalnie pod siatką grał Jakub Kochanowski, petardy z pola zagrywki słał Mariusz Wlazły. Żółto-czarni mieli już sześć punktów przewagi, ale właśnie wtedy Fakieł zaczął odrabiać straty. Na przewagi wygrali Rosjanie.

We wspomnianej czwartej odsłonie w bełchatowskim zespole siadło nieco przyjęcie. Rywale wykorzystali to bezlitośnie doprowadzając do tie-breaku. W nim potrzeba było rozegrać aż 40 piłek, by wyłonić zwycięzcę. PGE Skra miała w górze piłki meczowe, ale niestety ostatni punkt w meczu zdobyli Rosjanie.

Po pięknej walce PGE Skra Bełchatów odpada z rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Świata. Druga porażka w grupie oznacza, że bełchatowianie nie mają już szans na awans do strefy medalowej. Szkoda, bo mistrzowie Polski pokazali fantastyczny charakter wojowników. Jutro (godz. 20.30) na zakończenie swojej przygody z KMŚ PGE Skra zagra jeszcze z Zenitem Kazań w ostatnim meczu grupowym.

PGE Skra Bełchatów - Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (25:23, 29:27, 28:30, 21:25, 19:21)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Wlazły, Szalpuk, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Katić
Fakieł: Kolodinsky, Wołkow, Ananev, Udrys, Kliuka, Yakovlev, Shoji (libero) oraz Bogdan, Kolenkowski, Rukavishnikov

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661412 odwiedzin