Remis PGE GKS na koniec piłkarskiej jesieni

2018-11-24 19:47:31

PGE GKS Bełchatów zremisował z Radomiakiem Radom 2:2 w meczu na szczycie drugoligowej tabeli. Obie drużyny tylko połowicznie wykorzystały potknięcia największych rywali w walce o awans. Kolejny mecz przy Sportowej dopiero w 2019 roku.

Arcyciekawie zapowiadało się ostatnie w tym roku spotkanie PGE GKS na własnym boisku. Powtórka rywalizacji, która kończyła poprzedni sezon. Walczący wówczas o awans Radomiak zremisował przy Sportowej i stracił szansę na promocją do 1. ligi. Teraz też był remis, choć w przeciwieństwie do czerwcowego spotkania, tym razem padły gole i nie zabrakło zwrotów akcji.

Już na samym początku szybki atak gospodarzy zakończył się golem. Po podaniu Bartosza Biela bramkę z bliskiej odległości zdobył Bartłomiej Bartosiak. Niestety bełchatowianie krótko cieszyli się z prowadzenia, bo już w 11. minucie ładnie w pole karne gospodarzy wdarł się Rafał Makowski i płaskim strzałem w "długi róg" wyrównał.

Toczony w szybkim tempie mecz mógł się podobać. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Po zmianie stron Lepsze wrażenie sprawiali goście. Efektem tego był gol Leandro z rzutu karnego. Jednak gospodarze nie zwiesili głów, zaatakowali i 20 minut później, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Patryk Mularczyk, który wyrównał na 2:2.

W końcówce do bełchatowianie bardziej byli zdeterminowani, by wygrać. Niestety kolejnego gola strzelić się już nie udało. Szkoda, bo swoje mecze przegrały zespoły z czołówki Widzew, Elana Toruń i Olimpia Grudziądz. Była więc szansa na odrobienie strat. Remis jednak jest sprawiedliwym wynikiem.

Mecz z Radomiakiem był ostatnim w tym roku przy Sportowej. Za tydzień, 1 grudnia PGE GKS gra jeszcze ostatnie spotkanie ligowe. Na wyjeździe zmierzy się ze Skrą Częstochowa.

PGE GKS GKS Bełchatów - Radomiak Radom 2:2 (1:1)
1:0 Bartłomiej Bartosiak (3’)
1:1 Rafał Makowski (11’)
1:2 Leandro (58’ karny)
2:2 Patryk Mularczyk (79’)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek -Hubert Tylec (61’ Mikołaj Grzelak), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Bartosz Biel - Bartłomiej Bartosiak (75’ Przemysław Zdybowicz).

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik (46’Jakub Wawszczyk), Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski - Leandro (90’ Maciej Filipowicz), Michał Kaput, Meik Karwot, Rafał Makowski, Bruno Luz (66’ Patryk Mikita) -  Dominik Sokół (84’ Michał Suchanek).

żółte kartki: Michalski - Jakubik, Karwot.