Chroń swoją głowę! Akcja bezpieczeństwa na lodowisku już w niedzielę

2018-11-23 15:14:38

Chroń swoją głowę! Akcja bezpieczeństwa na lodowisku już w niedzielę

Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zachęca do używania kasków podczas jazdy na łyżwach. W niedzielę na lodowisku PCS przeprowadzona będzie akcja promująca bezpieczeństwo łyżwiarzy. Dla tych, którzy będą jeźdić w kaskach przewidziano upominki.

- Tą akcją chcemy podkreślić, że używanie kasków podczas jazdy na łyżwach to podstawa bezpieczeństwa na lodowisku - mówi Mirosław Mielus, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - Dotyczy to nie tylko dzieci, ale wszystkich użytkowników - dodaje.

PCS nie po raz pierwszy zachęca do uzywania kasków wszystkich łyżwiarzy, bez względu na wiek i umiejętności jazdy na łyżwach. -Chcielibyśmy, aby zakładanie kasku przed wejściem na lód stało się nawykiem, tak jak w przypadku narciarzy. Dziś na stokach narciarskich praktycznie ciężko zaobserwować narciarzy, którzy nie mają kasku - podkreśla dyrektor PCS.

Kask chroni przede wszystkim przed urazem głowy podczas ewentualnej wywrotki na lodzie. W PCS podkreślają, że kaski warto zakładać niezależnie od poziomu zaawansowania, bo nigdy nie wiadomo, jakimi umiejętnościami jazdy dysponują pozostali łyżwiarze.

W najbliższą niedzielę na powiatowym lodowisku odbędzie się akcja promująca jazdę w kaskach. Na osoby, które wypożyczą kask lub będą jeździć we własnym przewidziano upominki, wśród których będą m.in. darmowe karnety oraz jednorazowe wejściówki na lodowisko, słodkości i gadżety. Będzie je można wylosować.

Akcja trwać będzie przez cały dzień w godzinach otwarcia lodowiska, czyli od 7:30 do 21:30, a w losowaniu nagród udział wezmą tylko osoby jeżdżące w kaskach. Wypożyczenie kasku na lodowisku PCS jest bezpłatne. Zgodnie z regulaminem korzystania z lodowiska dzieci do lat 7 mogą jeździć na łyżwach pod nadzorem opiekuna. Dzieci starsze, do lat 13 mogą jeździć samodzielnie, pod warunkiem założenia kasku.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831516 odwiedzin