Medalowy start Krystiana Gortata i jego podopiecznych. W Opolu wywalczyli dziesięć krążków

2018-11-20 21:57:08

Medalowy start Krystiana Gortata i jego podopiecznych. W Opolu wywalczyli dziesięć krążków

Ponad dwudziestoosobowa kadra Knock-Out Team Bełchatów wraz z trenerem Krystianem Gortatem wzięła udział w największej krajowej imprezie taekwon-do "Taekwon-do Polish Open Cup 2018". Z Opola młodzi zawodnicy oraz ich opiekun przywieźli dziesięć medali.

W tegorocznej edycji turnieju wystartowało 580 zawodników z pięciu krajów, w tym zawodnik z Korei Południowej. Bełchatowski klub reprezentowało 24 zawodników i mogli być zadowoleni ze swej postawy. W stolicy województwa opolskiego najwięcej, aż po trzy krążki wywalczył Krystian Gortat.

Klubowy trener na swej szyi założył krążek każdego koloru. Do tego z dużym sukcesem z Opola powrócił Mikołaj Paszkiewicz, który wygrał kategorię układów. Ponadto medale zdobywali Julia Szcześniak (dwukrotnie srebro), Oskar Matyśkiewicz (srebro) oraz Fabian Rudnicki (dwukrotnie brąz) i Jonasz Gortat (brąz).

- Występy naszych młodych zawodników można zaliczyć, nie do udanych, a do wyśmienitych. Bełchatowska młodzież zdobywa medale na tak wielkiej imprezie przy niespełna rocznym stażu startowym! - mówi z dumą Krystian Gortat. - Dla najmłodszych zawodników było to ogromne przeżycie, które dodatkowo zmotywowało ich do treningów. Natomiast starsi mieli kolejne wyzwanie przed sobą. Nie zawiedli moich oczekiwań. Pokazali charakter do walki, nie odpuszczając nikomu, przy tym świetnie się bawiąc - dodaje.

- Medale nie są najważniejsze, jednak na pewno są miłym dodatkiem do treningów. Na ostatnim treningu przed zawodami powiedziałem im, że nie ważne jaki wynik będzie na turnieju, będę ich wspierał, a sami niech zawalczą tak, żeby byli z siebie zadowoleni - zdradza w rozmowie z nami założyciel Knock-Out Team Bełchatów.

- Chciałem podziękować Wszytskim bez wyjątku, dzieciakom i ich rodzicom, za walkę i zaufanie, mojemu teamowi, za cenne rady w narożniku oraz pomoc w ogranięciu naszej bandy. Teraz ustalamy nowe cele, wyzwania i sami sobie podnosimy poprzeczkę, tylko po to aby poziom wyszkolenia naszych adeptów się podnosił, ponieważ na tym najbardziej mi zależy - kończy Gortat.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780350 odwiedzin