Zwycięski start PGE Skry w Lidze Mistrzów

2018-11-20 22:19:35

Zwycięski start PGE Skry w Lidze Mistrzów

PGE Skra Bełchatów w pierwszym starciu Ligi Mistrzów rozegranym w hali "Energia", po wyrównanym meczu pokonuje w czterech setach zdobywcę Pucharu Polski, Trefla Gdańsk.

W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów w hali Energia zmierzył się dwie najlepsze ekipy naszego kraju - Mistrz Polski, Skra Bełchatów oraz zdobywca Pucharu Polski Trefl Gdańsk. Mecz w Bełchatowie był bardzo zacięty, o czym może świadczyć fakt, iż dwa z czterech setów kończyły się grą na przewagi.

Gdańszczanie zdołali ugrać w "Energii" tylko jednego – pierwszego – seta, następne należały już tylko do Mistrzów Polski. Bardzo dobre spotkanie rozegrał środkowy PGE Skry Bełchatów Karol Kłos i to on zgarnął za to spotkanie statuetkę MVP. Są to bardzo cenne trzy punkty przed następnymi spotkaniami w LM z bardzo wymagającymi rywalami.

Z dobrej strony zaprezentował się tego dnia powracający po urazie Mariusz Wlazły, który zobył 20 punktów i miał w ataku blisko 50 proc. skuteczność. Zaś 8 z 9 ataków skończył kubański środkowy David Fiel, który popisał się również asem serwisowym.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 35:33, 25:19, 26:24)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Fiel, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Teppan, Orczyk, Droszyński

Trefl: Janusz, Mijailović, Niemiec, Muzaj, Schott, Nowakowski, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

fot. CEV

Artykuł dodał: Dominik Trząsalski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831517 odwiedzin