Zawodnicy BAT rywalizowali w międzynarodowym turnieju taekwondo. Są medale!

2018-11-20 12:36:18

Zawodnicy BAT rywalizowali w międzynarodowym turnieju taekwondo. Są medale!

Zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do reprezentowali nasze miasto na XII Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do "Mazovia Masters Cup 2018" w Ciechanowie. Medalami tej prestiżowej imprezy mogą pochwalić się Magdalena Kulbat, Zuzanna Angerman i Olena Papuga. Reszta dwunastoosobowej kadry zdobyła cenne doświadczenie rywalizując m.in. z zawodnikami klubów zagranicznych.

- Możliwość startów z klubami zagranicznymi poszerza nasz warsztat techniczny, dlatego tak chętnie zawodnicy próbują swoich sił na "Master Mazovia Cup" już od dwunastu lat - tłumaczy Wiktor Karnawalski, trener Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do. W Ciechanowie przez weekend rywalizowało aż 626 zawodników z 52 klubów. Między innymi z Białorusi, Gruzji, Łotwy, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Polski.

Barwy BAT reprezentowało dwunastu zawodników. W kategorii dzieci startowała Olena Papuga i Natalia Szala, w kategorii kadetów Magdalena Kulbat, Zuzanna Angerman, Natalia Ciążyńska, Natalia Majchrzak, Anna Ambrozik, Stanisław Maciejewski, Kacper Łucarz i Hubert Kowalczyk-Gorgoń, w kategorii juniorów Kacper Broś i w kategorii weteranów debiutował Sergiusz Papuga.

Najlepiej w Ciechanowie wypadła Magdalena Kulbat zdobywając złoty medal w konkurencji układów formalnych 1 cup – I dan oraz brązowy medal w walkach do 54 kg. - Magda jest trzynastoletnią, bardzo dobrze zapowiadającą się zawodniczką, która na każdych zawodach zdobywa medale. Potwierdziła to również w Ciechanowie - chwali swą podopieczną Karnawalski. Brąz wywalczyła także Zuzanna Angerman w konkurencji układów formalnych 1 cup – I dan oraz Olena Papuga w walkach (kat. 36 kg).

- Słowa uznania należą się Sergiuszowi Papudze, który pierwszy raz startował w zawodach Taekwon-Do. Tego dnia na własnej skórze odczuł stres jaki zawodnicy mają podczas konfrontacji z innymi zawodnikami. Pięciu sędziów bezwzględnie ocenia pokaz umiejętności Taekwon-Do. W grupie weteranów jest na pewno najtrudniej przygotować się do zawodów, gdyż obowiązki rodzinne, praca i wiek zawodników utrudniają doskonalenie technik każdej sztuki walki. Sergiusz niestety przegrał swój pojedynek, który był walką o wejście do strefy medalowej. W klubie Sergiusz trenuje wraz z córką Oleną. Tata bardzo wspiera swoją córkę, jeżdżąc z nią na zawody i ćwicząc na sali - opowiada z uśmiechem Karnawalski.

fot. BAT Bełchatów

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780349 odwiedzin