Konrad Piechocki: Zwycięstwo w LM to nasze niespełnione marzenie

2018-11-20 11:28:18

Konrad Piechocki: Zwycięstwo w LM to nasze niespełnione marzenie

We wtorek PGE Skra Bełchatów rozpocznie nowy sezon Ligi Mistrzów. Pierwszym rywalem żółto-czarnych będzie Trefl Gdańsk. - Wiemy, na jakim poziomie są te rozgrywki i czeka nas trudne zadanie - podkreśla Konrad Piechocki, prezes mistrzów Polski.

ędzie to 13. sezon bełchatowian w tych prestiżowych rozgrywkach. Czy będzie to szczęśliwa "trzynastka"? - Wygranie Ligi Mistrzów to takie nasze niespełnione marzenie, ale mamy świadomość, jak trudne zadanie nas czeka. Musimy je jednak wykonać małymi kroczkami - podkreśla Konrad Piechocki, prezes PGE Skry. Więcej o historii startów bełchatowskiej drużyny w tych elitarnych rozgrywkach TUTAJ.

Przypomnijmy, że PGE Skra w fazie grupowej, oprócz Trefla, zmierzy się z Greenyardem Masseik (mistrz Belgii) oraz Berlin Recycling Volley (mistrz Niemiec). - To nie tak, że podchodzimy do Ligi Mistrzów w sposób, że mamy łatwe zadanie. Uważam, że grupa jest wyrównana i każdy będzie szukał swoich szans. Na pewno będziemy walczyć i cel minimum, jaki sobie stawiamy, to wyjście z grupy. A dalej? Zobaczymy. W tym roku jest zmieniona formuła: nie gra się Final Four, ale normalne play-offy. Zobaczymy, jak to się potoczy - tłumaczy prezes klubu.

PGE Skra nie może jednak pozwolić sobie na słabsze chwile w tak ważnym turnieju. - Żeby wyjść z grupy, trzeba zacząć od wygranej. Pamiętamy, że w ubiegłym sezonie przegraliśmy z Chaumont, więc mam nadzieję, że teraz rozpoczniemy od zwycięstwa - mówi Piechocki. Bełchatowianie na swoim koncie mają trzy medale Ligi Mistrzów: dwa brązowe i srebrny. Kibice PGE Skry wciąż czekają na upragnione złoto.

- To nie tak, że brak zwycięstwa w Lidze Mistrzów na nas ciąży. Wiemy, na jakim poziomie są te rozgrywki i na pewno nie jesteśmy faworytem, ale będziemy chcieli wypaść jak najlepiej. Zadanie nie jest łatwe, bo pretendentami do wygranej z pewnością są Perugia, Cucine Lube Civitanova oraz Zenit Kazań. To jednak nie skreśla innych drużyn i wierzę w to, że będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce - kończy.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831492 odwiedzin