Stawowczyk rozpoczął sezon od mistrzostwa świata!

2018-11-18 20:49:17

Waldemar Stawowczyk, bełchatowski maszer, został podwójnym medalistą Mistrzostw Świata federacji WSA w słowackim Samorin. Reprezentant Polski wywalczył złoto w klasie DSM 2-2 (hulajnoga z dwoma  psami) oraz srebro w DS 1-2 (hulajnoga z jednym psem). To pierwszy sukces naszego zawodnika w rozpoczętym sezonie bezśnieżnym.

Po pierwszym dniu zawodów w klasie DSM 2-2 bełchatowianin zajmował pierwszą lokatę, by finalnie ze swymi psami Shantu i Ulvarem utrzymać to prowadzenie i zaledwie o 0.3 sekundy wyprzedzić Rosjanina Vladimira Nekrosov. Przewaga nad trzecim Klausem Baumelem z Austrii wyniosła już 8,3 s.

Z kolei w klasie z jednym psem - Sagą - sytuacja była podobna. Po pierwszej części zawodów Stawowczyk był tuż za plecami lidera by drugiego dnia jednak go nie dogonić i wywalczyć finalnie srebrny medal. Złoto przypadło niedoścignionemu Hiszpanowi Moisesowi Valero Ruiz. Strata Polaka to 47 s. Trzecia lokata dla Fina Petra Pulkkanena.

TUTAJ więcej o jego sukcesie z marca br. tj. również mistrzoswie świata federacji WSA.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661390 odwiedzin