IV-ligowcy rozegrali ostatnią jesienną kolejkę. Porażka GKS z liderem CLJ

2018-11-19 09:45:00

Czwartoligowcy rozegrali ostatnie spotkanie w tym roku. Nasi przedstawiciele w 17. kolejce łódzkiej IV ligi zdobyli zaledwie jeden punkt, a jego autorem był Włókniarz Zelów. Porażkę z liderem Centralnej Ligi Juniorów zanotowali młodzi piłkarze GKS Bełchatów.

W ostatniej tegorocznej serii gier zelowianie podejmowali u siebie Wartę Działoszyn. Niżej notowany rywal objął prowadzenie w 22. minucie, lecz trzy minuty później Włókniarz wyrównał za sprawą Mikołaja Rasia. W 50. minucie gospodarze udowodnili swą przewagę bramką Albina Maciejewskiego. Jednak ten stan rzeczy trwał zaledwie kilka minut, ponieważ goście doprowadzili do remisu 2:2. Przez ostatnie pół godziny meczu już żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola na wagę kompletu punktów.

W Kleszczowie dziewiątej porażki w sezonie doznała tamtejsza Omega. Zawodnicy Dariusza Bratkowskiego przegrali z trzecią siłą ligi, LKS Kwiatkowice. Po pierwszej odsłonie meczu było jeszcze pozytywnie, ponieważ po trafieniu z rzutu wolnego Marcina Szóstakiewicza i stracie kilka minut później był remis 1:1. Jednak w drugiej części spotkania Paweł Wiśniewski był zmuszony dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. - Piłkarze Omegi ze spuszczonymi głowami opuszczali boisko. Dla kilku z nich mecz z LKS Kwiatkowice może oznaczać pożegnanie z drużyną - czytamy na klubowej stronie www.

W CLJ młodzi piłkarze PGE GKS swój mecz wyjątkowo rozegrali na płycie głównej Stadionu Miejskiego. Przeciwnik też był z "wyższej półki", ponieważ formę graczy Marcina Węglewskiego sprawdził lider - Korona Kielce. Faworyci swą przewagę udokumentowali już w 8. minucie po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. Również po stałym fragmencie gry padła druga bramka dla kielczan w 60. minucie. - Możemy żałować tego ostatniego kwadransa z pierwszej połowy, kiedy była szansa na zdobycie gola. Za tydzień, w sobotę 24 listopada o godz. 12, najprawdopodobniej na boisku ze sztuczną nawierzchnią, nasz zespół zmierzy się z inną czołową ekipą CLJ U-18, Legią Warszawa - mówi Michał Antczak, rzecznik prasowy PGE GKS.

IV liga, gr. łódzka (17. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Warta Działoszyn 2:2 (1:1)
bramki dla Zelowa: Mikołaj Raś, Albin Maciejewski

Włókniarz: Gawroński - Majsak, Golański, Oborowski, Majda (52’ Jachymski), Pawelec, Raś (80’ Ratajczyk), Kaliski, Łucki, Dregier, Maciejewski (70’ Bendkowski)

* Omega Kleszczów - LKS Kwiatkowice 1:3 (1:1)
gol dla Omegi: Marcin Szóstakiewicz

Omega: Paweł Wiśniewski - Roczek, Szóstakiewicz, Pałyska, Kuliberda - Ociepa, Tomesz (60’ Konecki), Paweł Kowalski, Pieniążek, Szaniec - Szewczyk (84’ Krzysztof Kowalski)

(8. Włókniarz Zelów 21 [6-3-7] 23:26; 11. Omega Kleszczów 17 [5-2-9] 28:32 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))