PGE Skra pokazała, gdzie leży siatkarska Stolica Polski

2018-11-17 21:22:18

PGE Skra pokazała, gdzie leży siatkarska Stolica Polski

PGE Skra Bełchatów pewnie, w trzech szybkich setach pokonała ONICO Warszawa w meczu 8. kolejki Plus Ligi. To trzecie z rzędu zwycięstwo bełchatowian, którzy po kiepskim początku sezonu zdają się wracać na właściwe tory.

Kibice, którzy liczyli na emocje w hali Energia raczej się zawiedli, bo tych wielu nie było. PGE Skra pewnie wypunktowała rywali i nie potrzebowała do tego nawet Mariusza Wlazłego. Narzekającego na ból pleców kapitana żółto-czarnych bardzo udanie zastąpił Renee Teppan. Estończyk wykorzystał swoją szansę, będąc kluczowym ogniwem w drodze do zwycięstwa.

Bełchatowianie lepiej radzili sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobre przyjęcie i świetna gra z kontry, do teog kilka kluczowych bloków i umiejętność wykorzystania błędów przeciwnika, to były klucze, którymi PGE Skra otworzyła sobie drzwi do pewnej wygranej.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Teppan, ale też Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, czy Milad Ebadipur. To właśnie "Pers" wybrany został MVP spotkania.

Trzecie z rzędu zwycięstwo pozwoliło bełchatowianom wrócić do czołówki Plus Ligi. Już we wtorek mistrzowie Polski zagrają z Treflem Gdańsk, tyle, że nie w krajowych rozgrywkach, a w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się w Bełchatowie.

PGE Skra Bełchatów - ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Teppan, Szalpuk, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Fiel.
ONICO: Brizard, Kwolek, Wrona, Araujo, Łukasik, Vigrass, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Vernon-Evans.

fot. skra.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780346 odwiedzin