"Złoty gol" Damiana Michalskiego daje zwycięstwo w Tarnobrzegu

2018-11-17 15:14:40

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo zapisał na swe konto w sobotnie popołudnie PGE GKS Bełchatów. Bełchatowianie pokonali Siarkę Tarnobrzeg 1:0 (0:0) a autorem jedynej bramki tego meczu był Damian Michalski. Dla górniczej drużyny to szósty wygrany mecz z tym rywalem na poziomie piłkarskiej 2 ligi.

Gospodarze przystępowali do tego meczu pogrążeni w dużym kryzysie. Aż jedenastu zawodników szerokiej kadry było kontuzjowanych i do tego nie wygrali od jedenastu kolejek! Po raz ostatni miało to miejsce w siódmej serii gier ze Stalą Stalowa Wola 3:0. PGE GKS na całe szczęście tę złą passę przedłużył i zapewnił graczom z Tarnobrzega ósmą porażkę z rzędu.

Pierwsza połowa była prowadzona w dość szybkim tempie, ale zabrakło soli tego sportu, czyli bramek. W 12. minucie świetną okazję do otwarcia wyniku mieli gospodarze, lecz z siedmiu metrów spudłował Łukasz Nadolski. Chwilę później ładnie przyjął opadającą piłkę Bartłomiej Bartosiak, po czym odegrał do nadbiegającego Patryka Mularczyka. Zawodnik PGE GKS od raz zdecydował się na strzał, co zmusiło do interwencji golkipera Siarki.

Niecały kwadrans później swojej szansy z rzutu wolnego szukał Mariusz Magiera. Defensor górniczej drużyny uderzył mocno, tuż nad murawą, lecz do sukcesu w postaci gola zabrakło kilkunastu centymetrów. Podopieczni Artura Derbina cały czas szukali sposobu by zaskoczyć blok obronny Siarki, lecz niewiele z tych prób wynikało. Aktywni byli skrzydłowi PGE GKS, często do akcji podłączał się prawy obrońca Marcin Sierczyński. W końcówce pierwszej połowy bardzo dobrze zachował się Mateusz Szymorek, który wybijając futbolówkę przerwał groźną akcję Maksymiliana Sitka.

Zaraz na początku drugiej części meczu długim prostopadłym podaniem Bartosiak uruchomił Mularczyka. Zawodnik wypożyczony z Zagłębia Sosnowiec będąc już w polu karnym przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył, ale za lekko i ponownie centralnie w bramkarza. W 57. minucie Kamil Woźniak sfaulował w polu karnym Tylca i sędzia Marcin Szrek podyktował rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Michalski, którego próba szczęśliwie znalazła drogę do siatki i młody obrońca mógł cieszyć się z czwartej bramki w tym sezonie.

W 68. minucie Bartosiak "posadził" w polu karnym byłego górniczego defensora Michała Bierzało, lecz w końcowej fazie akcji nie zdołał swym strzałem zaskoczyć Krystiana Krupy. To była duża bolączka górniczej drużyny tego dnia. Jej gracze dochodzili do okazji strzeleckich i niestety nie potrafili poszukać rogów bramki, uderzając prosto w młodego golkipera Siarki. Na szczęście choć raz piłka zdołała zaskoczyć Krupę i przekroczyć linię bramkową.

Sukces w Tarnobrzegu był dla PGE GKS trzecim na obcych boiskach w tym sezonie. Wcześniej zainkasowali komplet punktów w Elblągu (2:1 z Olimpią) i Wejherowie (1:0 z Gryfem). W każdej z tych gier podobnie jak w sobotę, na listę strzelców wpisywał się Damian Michalski. Było to zarazem dziewiąte zwycięstwo "Brunatnych" w tym sezonie. Za tydzień czeka ich trudny pojedynek z będącym w czołówce tabeli Radomiakiem Radom.

Siarka Tarnobrzeg - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 - Damian Michalski 57’ (rzut karny)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera (43’ Marcin Grolik), Mateusz Szymorek - Hubert Tylec (82’ Mikołaj Grzelak), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Emile Thiakane - Patryk Mularczyk Bartłomiej Bartosiak (90’ Mikołaj Bociek)

żółte kartki: Sitek, Gębalski - Thiakane, Grolik
sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 661370 odwiedzin