Obrońcy tytułu pokonali Resovię Rzeszów. Duży w tym udział Wlazłego

2018-11-07 20:58:57

Obrońcy tytułu pokonali Resovię Rzeszów. Duży w tym udział Wlazłego

Po raz trzeci w tym sezonie mistrzowie Polski mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu ligowym. W środowej kolejce Polskiej Ligi Siatkówki PGE Skra Bełchatów pokonała w swojej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko.

- Tworzymy nową drużynę, były zmiany w składzie. Nie jesteśmy już tą Skrą, która zdobywała mistrzostwo Polski - przekonywał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener bełchatowian, Roberto Piazza. - Zgadza się, mamy trzy porażki na koncie, ale co to oznacza? Ano to, że musimy starać się poprawić grę - dodał. Starania siatkarzy Skry przyniosły pierwszą korzyść w postaci zwycięstwa w prestiżowym meczu z Resovią.

Już początek pojedynku dostarczył kibicom w "Energii" wielu emocji, ponieważ obie drużyny zdobyły aż 62 punkty. Więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali 32:30. W tej odsłonie dobrze pracował żółto-czarny blok, który tego dnia przyniósł korzyść w postaci aż siedemnastu "oczek" przy ośmiu rywala. Rzeszowianie za to częściej punktowali w polu serwisowym (6 do 10), ale też popełniali więcej błędów.

W drugiej partii Resovia wygrała, lecz dwie pozostałe to już sukces PGE Skry. Owszem, była obawa o końcowe rozstrzygnięcia, ale to zagrożenie szybko oddalał Mariusz Wlazły. Kapitan mistrza Polski na swe barki wziął ciężar odpowiedzialności poprowadził zespół do sukcesu. Zdobył aż 27 punktów, w tym np. 8 bloków i 2 asy. Statuetka MVP była jedynie formalnością.

Po sześciu kolejkach PlusLigi PGE Skra plasuje się na szóstej pozycji mając w dorobku zaledwie 9 punktów. W nadchodzący weekend obrońców tytułu czeka wyjazdowy mecz z Cuprum Lubin, który wygrał w tej serii gier z MKS Będzin 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (32:30, 21:25, 26:24, 25:21)

PGE Skra: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Teppan, Katić, Fiel, Orczyk

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858771 odwiedzin