Kadeci Korony i Skry wygrywają bez straty seta. Rozegrano turnieje młodzików i młodziczek

2018-11-06 16:07:38

Pierwszy listopadowy weekend dostarczył emocje w trzech grupach młodzieżowych. W Bełchatowie grano spotkania kadetów i młodziczek, a w Ozorkowie i Zduńskiej Woli zaplanowano turnieje młodzików. W wielu przypadkach były to pojedynki zwycięskie.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi kadeci. "Koroniarze" pewnie pokonali Lechię II Tomaszów Maz., a grupa Moniki Stasiak oraz Marcina Kubata ograła rówieśników z Rawy Mazowieckiej 3:0. Dla Korony był to drugi sukces w sezonie, dla Skry pierwszy.

Za to młodzicy UKS Korony Bełchatów po turnieju w Ozorkowie utrzymali się w grupie 2 rundy zasadniczej. W pierwszym spotkaniu przegrali z Lechią II, by następnie wygrać bez straty seta z "dwójką" Bzury Ozorków. - W tym turnieju graliśmy bez podstawowego zawodnika Jana Młynarskiego, który doznał niegroźnej kontuzji podczas wtorkowego treningu. W jego miejsce wystąpił Nikodem Szpotan, który zaliczył dobry występ na nowej dla siebie pozycji środkowego. Słowa pochwały można też skierować w stronę Piotra Kulińskiego, który wchodził na zmianę w roli rozgrywającego. Poradził sobie ze stresem i zagrał poprawnie - czytamy na profilu bełchatowskiej Korony. Również na drugim miejscu zakończyli swój występ w Zduńskiej Woli młodzicy EKS Skry. Zawodnicy "Energetycznych" ulegli w pierwszej grze łódzkiej drużynie 1:2, by w drugim już bez straty seta ograć gospodarzy. Tym samym pozostali oni w grupie 3.

Z kolei sala gimnastyczna SP 12 w Bełchatowie była miejscem rywalizacji w turnieju rundy zasadniczej młodziczek. Wzięły w nim udział m.in. dwie lokalne drużyny - Korony i Skry, ale co ciekawe, nie dane było im zagrać ze sobą. Zawodniczki w żółtych koszulkach wygrały pierwszy mecz z Juvenią II Rawa Maz., by następnie przegrać z Siatką Zgierz. Z kolei rówieśniczki w niebieskich trykotach uległy zgierzankom i z powodzeniem rywalizowały w pojedynku z Juvenią.

Kadeci (gr. 2):
* UKS KORONA Bełchatów - KS LECHIA Tomaszów Maz. II 3:0 (25:16, 25:19, 25:17)
* MUKS JUVENIA Rawa Maz. - EKS SKRA Bełchatów 0:3 (14:25, 11:25, 7:25)

(1. UKS KORONA Bełchatów 6 pkt. 6:0; 3. EKS SKRA Bełchatów 3 pkt. 3:3)

Młodzicy (gr. 2 i 3):
* KS LECHIA Tomaszów Maz. II - UKS KORONA Bełchatów 2:0 (25:12, 25:23)
* UKS KORONA Bełchatów - MKS BZURA Ozorków II 2:0 (25:21, 25:15)

(2. UKS KORONA Bełchatów 3 pkt. 2:2)

* EKS SKRA Bełchatów - GROT KRÓTKA PIŁKA SZKOŁA GORTATA Łódź 1:2 (21:25, 25:23, 11:15)
* UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola - EKS SKRA Bełchatów 0:2 (13:25, 16:25)

(3. EKS SKRA Bełchatów 3 pkt. 3:2)