Biało-czerwona "Bełchatowska Piętnastka" zgromadziła blisko tysiąc biegaczy

2018-11-05 14:41:17

Blisko tysiąc biegaczy pokonało linię mety 22. edycji "Bełchatowskiej Piętnastki" i aby to uczynić przyjechali do centralnej Polski z różnych stron kraju. Najszybszy okazał się Arkadiusz Gardzielewski, wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach. Gośćmi honorowymi imprezy byli znamienici bełchatowscy lekkoatleci, Aleksandra Gaworska i Michał Stawicki.

"Bełchatowska Piętnastka" w tym roku wieńczyła rozpoczętą w marcu "Bełchatowską Triadę" a dodatkowo symbolicznie świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, której główne obchody przypadają 11 listopada. Nastąpiło to przez utworzenie specjalnej kategorii "Niepodległa" oraz przygotowanie pięknego dwustronnego medalu. Otrzymał go każdy biegacz, który zdołał pokonać jeden z dwóch dystansów imprezy - 5 i 15 km.

W klasyfikacji generalnej „Piętnastki” zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski (47:15) przed Pawłem Ochalem i Mateuszem Demczyszakiem. U kobiet wygrała Monika Kaczmarek z Łodzi (53:26), dla której było to powtórzenie sukcesów z 2015 i 2017 r. W klasyfikacji rodzimych biegaczy swą znakomitą formę potwierdził Tomasz Owczarek, który poprawił swój rekord życiowy i zajął szóste miejsce w OPEN. U kobiet po raz pierwszy na najwyższy stopień podium weszła Sylwia Hałaczkiewicz.

W biegu rekreacyjnym, który stanowił 1/3 przewidzianego dystansu (czyli 5 km) nie mieli sobie równych biegacze z Łodzi. Najszybciej jedną pętle przebiegł Robert Sobczak, który potrzebował na to blisko 17 minut. O kilka sekund wyprzedził Macieja Jagusiaka, a kilkanaście Damiana Skupińskiego. U pań niesamowite tempo biegu utrzymała Wanda Panfil o ponad dwie minuty wyprzedzając Justynę Chudzik-Warzecha z Zelowa i o trzy Paulinę Jaźwiec.

Niedzielna "Piętnastka" była też zwieńczeniem "Triady Bełchatowskiej", która rozpoczęła się w marcu „Biegiem Tropem Wilczym” na 5 km. Kolejnym jej etapem był kwietniowy "2. Bełchatowski Bieg Nocny" na 10 km. Pasjonaci ruchu, którzy ukończyli wszystkie biegi mogli liczyć na piękne, okazjonalne medale. Organizatorzy cyklu - Miejskie Centrum Sportu - zapowiada, że w przyszłym roku postara się ponowić tę inicjatywę. Zwłaszcza, że spotkała się ona z pozytywnym odbiorem lokalnego środowiska biegaczy.

Komplet wyników na stronie organizatora TUTAJ.