Włókniarz Zelów bliski niespodzianki. Dwie ligi rozpoczęły już przerwę zimową

2018-11-05 16:30:00

Włókniarz Zelów bliski niespodzianki. Dwie ligi rozpoczęły już przerwę zimową

Ostatnią kolejkę w tym roku rozegrali nasi przedstawiciele w piotrkowskich rozgrywkach A i B-klasy. Jedni przerwę zimową spędzą w dobrych humorach, kolejni jednak będą mieli wiele materiału do analizy. Na placu gry pozostają jeszcze zespoły w IV lidze, klasie okręgowej i sieradzkiej A-klasie.

Włókniarz Zelów był bliski sprawienia niespodzianki, po tym jak w 71. minucie objął prowadzenie w meczu z liderem łódzkiej IV ligi - RKS Radomsko. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Albin Maciejewski, ale sześć minut później goście wyrównali. W 83. minucie RKS prowadził już 2:1 i taki rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Przegrała też niestety Omega Kleszczów, która uległa Ceramice Opoczno 0:2. Zespół Dariusza Bratkowskiego stworzył kilka sytuacji pod bramką przeciwnika, ale zabrakło szczęścia i precyzji.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej klasy okręgowej piąte zwycięstwo odnotowała Astoria Szczerców. Podopieczni Grzegorza Bodnara pokonali Włókniarza Moszczenica, a wynik meczu był już ustalony w 14. minucie. Najpierw trafił Kamil Wańdoch, a chwilę później ponownie w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Dawid Miedwiediew. Podział punktów nastąpił w spotkaniu rezerw Omegi. Do przerwy bramek nie było, ale już po godzinie gry kleszczowska "dwójka" prowadziła 2:0. Zawodnicy LKS Mniszków jednak się nie poddali i zdołali odwrócić losy, by w 90. minucie cieszyć się z gola na 2:2.

Po raz ostatni w tym roku na boisko wyszli piłkarze piotrkowskich A i B klasy. ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów nie wykorzystali wpadki KS Niedośpielin i bezbramkowo zremisowali u siebie z LKS Dobryszyce a wiele pracy miał tego dnia Damian Pędziwiatr. Golkiper "United" zachował czyste konto, dzięki czemu bełchatowianie mogli dopisać sobie jeden punkt. Wysoką porażką zakończył się wyjazd rezerw Astorii do Mierzyna, gdzie tamtejszy LKS aż sześciokrotnie świętował zdobycie gola. Szczercowianie odpowiedzieli jednym golem, a przy wyniku 1:2 nie wykorzystali "jedenastki".

Czwarte zwycięstwo z rzędu notuje Hetman Rusiec. Sieradzki "rodzynek" wygrał na wyjeździe z Pisią Zygry 4:2 i potwierdził swą dobrą dyspozycję strzelecką. Cztery ostatnie spotkania Hetmana to zwycięstwa 6:2, 4:2, 6:0 i 4:2. Średnia bramkowa wyśmienita! Do końca rundy pozostał jeszcze jeden mecz, w którym nasz przedstawiciel zagra w Ruścu z LKS Kalinowa.

Klasę niżej drugi komplet punktów zapisała sobie Alfa Kleszczów. "Alfiorze" do przerwy przegrywali w derbach regionu z KS Grocholice 0:1 i był to najniższy wymiar kary jaki mogli przyjąć. Po przerwie gospodarze wyszli odmienieni, co zaowocowało zdobyciem aż czterech bramek i możliwością rozpoczęcia przerwy zimowej w nieco lepszych humorach. Bardzo trudną przeprawę w meczu z Włókniarzem II Zelów miał lider z Gorzędowa. Tamtejsza Polonia po 45. minutach remisowała z zelowianami 2:2, a w drugiej odsłonie meczu w przeciągu kilku minut dwukrotnie jej gracze pokonali młodego golkipera gospodarzy. Zimę Włókniarz II spędzi mając punkt przewagi nad Alfą i KSG.

Z kolei w ramach 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów młodzi giekaesiacy pokonali ekipę Escola Varsovia Warszawa 2:1 i było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Mogło być ono jeszcze wyższe lecz Damian Michalak po strzale z rzutu karnego trafił w słupek. - Warto dodać, że od 43. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce. Nasi zawodnicy potrafili to wykorzystać i odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie - tłumaczy Michał Antczak z GKS Bełchatów.

IV liga, gr. łódzka (15. kolejka):
* Omega Kleszczów - Ceramika Opoczno 0:2 (0:0)
* Włókniarz Zelów - RKS Radomsko 1:2 (0:0)
gol dla Zelowa: Albin Maciejewski

(10. Włókniarz Zelów 17 [5-2-7] 18:23; 11. Omega Kleszczów 14 [4-2-8] 25:28 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (12. kolejka):
* Astoria Szczerców - Włókniarz Moszczenica 2:0 (1:0)
bramki dla Astorii: Kamil Wańdoch, Dawid Miedwiediew

* LKS Mniszków - Omega II Kleszczów 2:2 (0:0)
bramki dla Omegi II: Damian Bisaga, Jakub Tazbir

(6. Astoria Szczerców 17 [5-2-5] 20:15; 8. Omega II Kleszczów 14 [3-5-4] 24:20)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (11. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - LKS Dobryszyce 0:0
* LKS Mierzyn - Astoria II Szczerców 6:1 (2:1)

(2. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 25 [8-1-2] 37:18; 7. Astoria II Szczerców 13 [4-1-6] 26:25)

A klasa, gr. Sieradz II (15. kolejka):
* Pisia Zygry - Hetman Rusiec 2:4
bramki dla Hetmana: Andrzej Koziara, Paweł Matynia, Krystian Stępień, Rafał Kępa

(7. Hetman Rusiec 23 [7-2-5] 36:34)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (11. kolejka):
* Alfa Kleszczów - KS Grocholice Bełchatów 4:2 (0:1)
bramki dla Alfy: Dawid Sobociński, Mateusz Ciesielczyk, Radosław Klewin, Piotr Michalczyk; bramki dla KSG: Piotr Barański, Łukasz Kołodziej

* Włókniarz II Zelów - Polonia Gorzędów 3:4 (2:2)
bramki dla Zelowa: Filip Ratajczyk, Szymon Rosiak, Patryk Ratajczyk

(5. Włókniarz II Zelów 9 [2-3-4] 21:23; 8. KS Grocholice Bełchatów 8 [2-2-5] 19:34 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-5] 16:36)

Centralna Liga Juniorów (14. kolejka)
* Escola Varsovia Warszawa - GKS Bełchatów 1:2 (1:2)
bramki dla GKS: Damian Michalak, Dawid Kocyła

(14. GKS Bełchatów 12 [3-3-8] 11:32)

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858785 odwiedzin