PGE GKS rozwiązał worek z bramkami

2018-11-04 23:33:42

PGE GKS rozwiązał worek z bramkami

PGE GKS Bełchatów w efektowny sposób zakończył rundę jesienną rozgrywek 2. ligi. Po czterech z rzędu meczach bez gola "Brunatni" zaaplikowali Błękitnym Stargard trzy trafienia i na półmetku rozgrywek plasują się tuż za trójką dającą awans do 1. ligi. 

W ostatnim meczu rundy jesiennej PGE GKS Bełchatów potwierdził, że ma najlepszą obronę w lidze. Błękitni Stargard nie byli w stanie poważniej zagrozić ekipie Artura Derbina. W niedzielny wieczór "Brunatni" przelamali też strzelecką niemoc, która była bolączką bełchatowian w trzech ostatnich meczach w lidze i pucharowym starciu z Miedzią. 

Worek z bramkami rozwiązał w 30. minucie Bartosz Biel, który po szybkiej kontrze zdecydował się na płaski strzał z prawej strony, tuż przy słupku bramki gości. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli Mateusz Szymorek, który wykorzystał ładną akcję Emile Thiakane. Wynik ustalił ponownie Biel, strzałem głową pieczętując zwycięstwo PGE GKS. Zwycięstwo, które mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo w końcy "Brunatni" stworzyli sobie w meczu kilka dogodnych okazji do gola. W niedzielę ręce same składały się do oklasków. 

- Ogromne brawa dla drużyny, bo nie będziemy tego ukrywać, klub jest w trudnej sytuacji, a ci chłopcy zostawili te problemy, które ich dotykają, zostawili je za sobą, w głowach mieli tylko murawę i to dzisiejsze spotkanie - powiedział po meczy trener Artur Derbin. - Cieszą zdobyte bramki, bo ostatnio mieliśmy z tym trochę problemów, cieszy kolejny mecz na zero z tyłu, no i cieszy fakt, że w szerszym układzie mieliście Państwo okazję zobaczyć naszych wychowanków, w tym debiutującego Matuszewskiego. To pozytywny fakt, że ci młodzi zawodnicy powoli napierają na tych doświadczonych. 

Koniec rundy jesiennej nie oznacza końca rozgrywek. W tym roku PGE GKS zagra jeszcze cztery mecze z rundy wiosennej. Najbliższy, przy Sportowej, 10 listopada o godz. 17.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Biel (30’)
2:0 Mateusz Szymorek (65’)
3:0 Bartosz Biel (77’)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel (86’ Konrad Matuszewski), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk (78’ Hubert Tylec), Emile Thiakane (82’ Mateusz Stolarczyk) - Bartłomiej Bartosiak (86’ Przemysław Zdybowicz).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt (85’ Filip Karmański),Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski (82’ Marcin Gawron), Grzegorz Rogala - Błażej Starzycki (77’ Wojciech Błyszko), Michał Cywiński, Junpei Shimmura, Mateusz Kwiatkowski, Adrian Kwiatkowski (86’ Karol Orłowski) - Piotr Kurbiel

żółte kartki: Bartosiak, Magiera, Czajkowski - Ogrodowski, Kurbiel.
sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).
widzów: 1.140

Fot. Piotr Tokarczyk


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858761 odwiedzin