Znamy grupowych rywali PGE Skry w Lidze Mistrzów. Wśród nich mistrzowie Niemiec i Belgii

2018-11-02 19:19:24

Znamy grupowych rywali PGE Skry w Lidze Mistrzów. Wśród nich mistrzowie Niemiec i Belgii

W Budapeszcie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której po raz kolejny Polskę będą reprezentować m.in. siatkarze PGE Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski w tej edycji europejskich pucharów zmierzą się np. z kolejnym przedstawicielem biało-czerwonej siatkówki.

PGE Skra jako zwycięzca PlusLigi w minionym sezonie, była rozstawiona w losowaniu. W koszyku znalazła się wspólnie z Sir Colussi Sicoma Perugią (mistrz Włoch), Zenitem Kazań (mistrz Rosji), Cucine Lube Civitanova (wicemistrz Włoch) oraz Zenitem Sankt Petersburg (wicemistrz Rosji). Oznaczało to, że w grupie na pewno nie spotka się z czwórką bardzo silnych drużyn.

Podczas gali w Budapeszcie męskie grupy Ligi Mistrzów losowała była francuska siatkarka Victoria Ravva. PGE Skra ostatecznie trafiła do grupy D. Dolosowano do niej Berlin Recycling Volleys (mistrz Niemiec), Greenyard Maaseik (mistrz Belgii) oraz Trefl Gdańsk (trzeci zespół mistrzostw Polski).

- Czy jest to szczęśliwa grupa, to się okaże na samym końcu. Wszystko rozstrzygnie się na boisku. Na pewno cieszę się, że przy tak napiętym terminarzu unikniemy dalekich podróży, choćby do Moskwy, która była realna. Sportowo jest to grupa, w której każdy będzie szukał awansu i mam nadzieję, że to my wyjdziemy z tej grupy i dalej będziemy walczyć o trofeum - ocenia prezes zarządu KPS Skra Bełchatów Konrad Piechocki.

Rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczną się 20 listopada.

fot. CEV

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858760 odwiedzin