Artur Derbin po remisie z liderem: Być może zabrakło nam umiejętności, ale nie serca

2018-10-28 09:57:05

Artur Derbin po remisie z liderem: Być może zabrakło nam umiejętności, ale nie serca

Wiele emocji dostarczył kibicom sobotni mecz PGE GKS Bełchatów z Widzewem Łódź. Po końcowym gwizdku arbitra bełchatowscy sympatycy futbolu mogli czuć duży niedosyt, ponieważ zwycięstwo tego dnia było na wyciągnięcie ręki. - Boli nas to, że nie potrafiliśmy wykorzystać tej przewagi, z którą graliśmy - mówił po meczu Artur Derbin, trener PGE GKS.

Zespół z Bełchatowa od 15. minuty grał z przewagą jednego, a od 69. dwóch piłkarzy. Mimo to nie potrafił wykorzystać tych sprzyjających okoliczności, o czym pisaliśmy TUTAJ. Trener Derbin na pomeczowej konferencji mówił o "dużym ładunku emocjonalnym" z obu stron, co miało też niekorzystnie wpłynąć na jakość tego widowiska.

- Być może zabrakło nam i umiejętności i trochę jakości, ale na pewno tym chłopakom nie zabrakło dziś serca. Co najważniejsze, nie straciliśmy bramki. Podkreślałem w szatni, że wytrzymaliśmy mentalnie trudy tego spotkania, bo to nie my dostaliśmy czerwone kartki w tym kotle. I za to szacunek dla chłopaków. Niestety nie udało się tu sprawić niespodzianki, ale mimo wszystko możemy z tego remisu na tak trudnym terenie się cieszyć. Przyznaję jednocześnie, że jesteśmy mocno sfrustrowani w szatni, że pomimo gry w kolejnym meczu w przewadze nie wygrywamy - mówił po spotkaniu Derbin cytowany przez oficjalny serwis klubowy.Szkoleniowiec PGE GKS nie ukrywał, że jego zespół miał problemy w grze ofensywnej. - My dużo bramek w sezonie nie strzelamy, więc trudno dziś było liczyć, że wygramy tu 3:0 - tłumaczył. - Przy naszym sposobie grania Emile powinien częściej być wykorzystywany, a tego głównie w pierwszej części nie robiliśmy. Dlatego teraz każdy po trochę powinien mieć pretensje do siebie, ja także - dodał Derbin.

Opiekun górniczej drużyny dopytywany był także przez łódzkich dziennikarzy o problemy, które mają miejsce przy Sportowej 3. - Mamy swoje problemy, dlatego szacunek dla ludzi pracujących w klubie, że stają na rzęsach, żebyśmy funkcjonowali. Budżet jest mniejszy niż w zeszłym sezonie, jest dużo młodzieży. Trochę tych problemów jak minusowe punkty po drodze było. Dlatego ten wynik, który robimy trzeba docenić, ale na tę chwile nie jesteśmy konkurować z Widzewem jak równy z równym. Chcielibyśmy grać z polotem, wygrać łatwo i wrócić do domu. Cenimy  to, co mamy i chcemy sprawiać niespodzianki. Jestem przekonany, że słońce dla Bełchatowa jeszcze zaświeci - zakończył Artur Derbin.

inf. własne / GKS Bełchatów
fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858761 odwiedzin