Filip Kazimierczak Mistrzem Polski U23!

2018-10-27 23:56:12

Filip Kazimierczak Mistrzem Polski U23!

Filip Kazimierczak został młodzieżowym mistrzem Polski U23 w zapasach. Wychowanek GKS Bełchatów podczas mistrzostw w Radomiu wygrał wszystkie cztery walki i sięgnął po złoty medal mistrzostw kraju.

Filip Kazimierczak  jest najlepszym zapaśnikiem w Polsce do lat 23 w kategorii wagowej do 87 kg. Zawodnik GKS Bełchatów sięgnął po złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które w ten weekend rozegrano w Radomiu. "Kazik" startował podczas drugiego dnia zawodów.

- Jestem bardzo zadowolony, ponieważ "Kazik" pokazał pełnię swoich umiejętności, potwierdzając, że jest czołowym zapaśnikiem w Polsce w swojej kategorii - mówi z zadowoleniem Andrzej Olczyk, trener zawodnika w GKS Bełchatów. - Filip stoczył cztery walki i wszystkie wygrał - dodaje.

W pierwszym pojedynku na drodze bełchatowianina stanął Adrian Kowalski z Poznania (walka od 00:11:08 na pierwszym filmie). "Kazik" poradził sobie z nim bez problemu wygrywając 11-0 przed czasem. Potem bełchatowianin rywalizował z Bartoszem Łetowskim z Białegostoku (walka od 1:20:40 na pierwszym filmie), z którym wygrał 13-5. Emocjonująca była trzecia walka, która dawała awans do finału. Nie obyło się bez wideoweryfikacji, ale ostatecznie Filip Kazimierczak pokonał Filipa Chrząszcza z Rudy Śląskiej 7-3.

W finale bełchatowianin spotkał się z Michałem Perkiwskim ze Śląska Wrocław. Rywal "Kazika" lepiej rozpoczął walkę. Dwie kontry dały mu prowadzenie 3-0, a potem 5-2.

- Walka o złoto była najtrudniejsza - komentuje Andrzej Olczyk. - Mimo, że pierwsza runda nie poszła po naszej myśli, Filip pokazał charakter zwycięzcy i wygrał, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Bełchatowianin doprowadził do wyrównania i wygrał dzięki większej aktywności w walce.

Poniżej zapis wideo z niedzielnych zawodów.

Mata 1:

Mata 2:

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907832 odwiedzin