Superpuchar Polski zostaje w Bełchatowie. PGE Skra z pierwszym trofum w tym sezonie

2018-10-24 20:19:33

Superpuchar Polski zostaje w Bełchatowie. PGE Skra z pierwszym trofum w tym sezonie

Mistrzowie Polski zdobyli pierwsze trofeum w tym sezonie! PGE Skra Bełchatów zasłużenie pokonała w meczu o Superpuchar Polski Trefl Gdańsk 3:0 i tym samym obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku.

Po ostatnim meczu w hali Energia, który był dla wielu kibiców "zapowiedzią" środowego spotkania, spodziewano się raczej zaciętej walki niż szybkiego zwycięstwa. Jak zwykle w sporcie, przewidywania okazały się zwodnicze. Kibice w Ergo Arenie mieli okazję obejrzeć tylko trzy sety i to gładko wygrane przez Skrę.

Jest to czwarte zwycięstwo bełchatowian w tych rozgrywkach, ale pierwsza obrona trofeum. Wcześniej żółto-czarni triumfowali w 2012, 2014 i 2017 roku.  Tegoroczna edycja imprezy była już szóstą w historii. Poza PGE Skrą, Superpuchar udało się zdobyć Asseco Resovii (2013 r.) i tegoroczneu gospodarzowi spotkania - Treflowi Gdańsk (2015 r.).Co ciekawe, mecz o Superpuchar jeszcze tylko raz zakończył się wynikiem trzysetowym. Była to pierwsza edycja rozgrywek, kiedy to w 2012 r. PGE Skra podejmowała w Częstochowie Asseco Resovię. W Trójmieście podopieczni Roberto Piazzy byli wyraźnie lepsi od przeciwnika, o czym świadczą pomeczowe statystyki. Bełchatowianie pokonali Trefla choćby blokiem (14 pkt. przy 6 rywala), a także skutecznością w ataku (52 proc. przy 36 proc. Trefla).

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)

PGE Skra: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Teppan, Katić

fot. Adrian Mielczarski / amielczarski.com

Artykuł dodał: Dominik Trząsalski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907786 odwiedzin