PGE GKS bezbramkowo remisuje z wiceliderem. Za tydzień wielki mecz w Łodzi

2018-10-21 16:16:03

PGE GKS bezbramkowo remisuje z wiceliderem. Za tydzień wielki mecz w Łodzi

Po raz szósty w tym sezonie, a po raz trzeci bezbramkowo, PGE GKS Bełchatów zremisował swój mecz. W sobotę "Brunatni" nie zdołali pokonać wicelidera 2 ligi, toruńskiej Elany. - Możemy tylko żałować, że nam się dziś nie udało zwyciężyć - mówił po meczu trener Artur Derbin.

Pierwsza połowa należała do Elany, która zdaniem wielu obserwatorów, była najtrudniejszym jak do tej pory rywalem PGE GKS. Goście mogli otworzyć wynik spotkania jako pierwsi, ale Paweł Lenarcik poradził sobie w trudnej sytuacji" sam na sam". W drugiej części gry bełchatowianie początkowo oddali inicjatywę przeciwnikowi, ale jednak z upływem czasu to oni zaczęsli kreować odważniej grę. Najgroźniejszą okazję gospodarze mieli za sprawą strzału Bartka Bartosiaka, które o centymetry minęło toruńską bramkę. Bełchatowianie grali już wtedy w przewadze, po tym jak czerwoną kartką (dwie żółte) ukarany został obrońca Elany.

- Musieliśmy zmienić naszą grę w przerwie meczu w stosunku do tego, co przedstawił nam dziś rywal w pierwszej połowie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przeciwnik nie jest w stanie na takiej dużej intensywności grać całego meczu i liczyliśmy na to, że będziemy mieli swoje szanse w drugiej połowie (...) Możemy tylko żałować, że nam się dziś nie udało zwyciężyć, natomiast trzeba cieszyć się z tego punktu, z tego, że gramy na zero i liczyć, że w następnych meczach zaczniemy strzelać - powiedział na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Bełchatowa.

W najbliższą sobotę trzecia drużyna 2 ligi zagra z jej liderem, łódzkim Widzewem. Emocji nie będzie brakowało!

PGE GKS Bełchatów - Elana Toruń 0:0

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane (84’ Hubert Tylec) - Bartłomiej Bartosiak

Żółte kartki: Mularczyk, Ryszka, Magiera - Stefanowicz, Banach, Aleksandrowicz
Czerwona kartka: Jakub Banach (72. min., Elana, za drugą żółtą)
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)
Widzów: 1.320 (170 gości)

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 858771 odwiedzin