Kleszczowska sztangistka z nieoficjalnym rekordem Polski! Ustanowiła go na domowych zawodach

2018-10-10 17:48:24

Kleszczowska sztangistka z nieoficjalnym rekordem Polski! Ustanowiła go na domowych zawodach

Mistrzynie Polski z LKS Omegi Kleszczów zaprezentowały się z kolejnymi sukcesami przed swoimi kibicami. Podopieczne Sebastiana Ołubka wzięły udział w szóstej edycji zawodów w podnoszeniu ciężarów o Puchar Solparku.

Kleszczowską sekcję podnoszenia ciężarów reprezentowali Sylwia Oleśkiewicz, Magdalena Karolak, Klaudia Ołubek, Karol Stróż i Oskar Ołubek. Rywalizacja odbywała się bez podziałów na kategorie wagowe.

W kategorii kobiet dwie zawodniczki Omegi stanęły na podium zawodów, a najlepsza okazała się Magda Karolak. W rwaniu osiągnęła fenomenalny wynik 103 kg. (jako jedyna pokonała tę barierę). Podobnie było w podrzucie, gdzie z wynikiem 136 kg nie miała sobie równych. Finalnie w dwóboju dało to wynik 239 kg i 263,40 pkt.Jak przekonuje jej trener - Sebastian Ołubek - ten wynik to nieoficjalnie seniorski rekord Polski! Oficjalny w kat. +90 kg, w której startuje Magda, na chwilę obecną wynosi 135 kg w podrzucie i 237 kg w dwuboju, autorstwa Aleksandry Mierzejewskiej reprezentującej Legię Warszawa.

Ponadto trzecie miejsce zajęła Sylwia (64 kg + 84 kg = 148 kg; 250,83 pkt.), a Klaudia była szósta. W rywalizacji mężczyzn wygrał Łukasz Hyla z LKS Dobryszyce, a miejsce trzecie zajął Karol Stróż (117 kg + 140 kg = 257 kg; 325,82 pkt.). Oskar zajął szóstą pozycję. Komplet wyników TUTAJ.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831517 odwiedzin