Siódme z rzędu zwycięstwo ESPN Zjedoczeni. Cenne triumfy obu IV-ligowców

2018-10-08 17:09:42

Trwa bardzo dobra passa nowego A-klasowicza, który powstał z połączenia dwóch bełchatowskich klubów. ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów z kompletem punktów prowadzi w tabeli, ale z kolejnych trzech "oczek" cieszyli się także np. w Kleszczowie i Zelowie.

Cieszy fakt, że obaj nasi czwartoligowcy wygrali swoje spotkania, a do tego uczynili to strzelając przeciwnikom dwie bramki. Omega Kleszczów pokonała zgierskiego Borutę, a Włókniarz Zelów okazał się lepszy od Stali Niewiadów. Były to jednak spotkania, które obie drużyny winny wygrać, co też uczyniły. Za tydzień kleszczowianie będą pauzować, a Włókniarzowi przyjdzie zagrać z Ceramiką Opoczno.

W piotrkowskiej klasie okręgowej lokalni przedstawiciele bez zdobyczy bramkowej. Astoria Szczerców w meczu kolejki przegrała niestety z Polonią Piotrków Tryb. po bramce z początku spotkania, a rezerwy Omegi zremisowały bezbramkowo w "małych derbach" ze Startem Lgota Wielka. Obie miejscowości dzieli zaledwie 10 km. Wysoką porażką zakończyło się z kolei spotkanie Hetmana Rusiec w sieradzkiej A-klasie. Piłkarze ze wsi leżacej blisko granicy powiatu ulegli aż 1:5 beniaminkowi GKS Sędziejowice, a honorowe trafienie zapisał na swe konto Sebastian Łudczak.

Trwa świetna passa Zjednoczonych Bełchatów, którzy wygrali siódme spotkanie w tym sezonie A-klasy. Wyjazd do Mierzyna miał ocenić siłę bełchatowian, ponieważ rywal do tego dnia był również niepokonany. Podopieczni Piotra Kurzawskiego już w 2. minucie objęli prowadzenie po golu Wojtka Piechowicza. Następnie gospodarze po dwóch skutecznych kontrach objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą trafił Kamil Włoch i mieliśmy remis. Druga odsłona spotkania to już pełna kontrola Zjednoczonych, którzy trzykrotnie pokonali bramkarza LKS-u, w tym dwa razy wprowadzony w 40. minucie Konrad Krawczyk. Tego dnia zabrakło w składzie "United" Jacka Berensztajna, a między słupkami stanął nominalnie gracz z pola, Bartek Napieraj.

Co jeszcze? Dwie bramki Ernesta Rudzkiego nie pomogły w zdobyciu choćby "oczka" drugiemu piotrkowskiemu A-klasowiczowi, Astorii II Szczerców. Ponadto podział punktów nastąpił w regionalnych derbach B-klasy, gdzie zmierzyły się drużyny Alfy Kleszczów i Włókniarza II Zelów. Gospodarze prowadzili po 45 minutach gry, a w drugiej połowie oglądaliśmy trzy bramki, w tym dwie gości z Zelowa. Podział punktów sprawił, że oba zespoły w dalszym ciągu mają tylko po jednym zwycięstwie na koncie. Podobnie jak KS Grocholice, który nie popisał się w wyjazdowej potyczce z Pilicą II Przedbórz. Przeciwnik, który nie wygrał do tej pory jeszcze żadnego spotkania, rozgromił KSG aż 5:2!

Nadal bez punktu w spotkaniach wyjazdowych pozostają młodzi piłkarze GKS Bełchatów występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem bełchatowianie przegrali aż 0:4 z wiceliderem tabeli - Pogonią Szczecin - i osunęli się na przedostatnią lokatę.

IV liga, gr. łódzka (11. kolejka):
* Omega Kleszczów - MKP-Boruta Zgierz 2:0 (1:0)
bramki dla Omegi: Szymon Serafin, Michał Konecki

* Włókniarz Zelów - Stal Niewiadów 2:0 (0:0)
bramki dla Zelowa: Albin Maciejewski, Norbert Dregier

(7. Włókniarz Zelów 16 [5-1-4] 15:13; 12. Omega Kleszczów 11 [3-2-6] 21:24 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (8. kolejka):
* Omega II Kleszczów - Start Lgota Wielka 0:0
* Polonia Piotrków Tryb. - Astoria Szczerców 1:0 (1:0)

(6. Astoria Szczerców 13 [4-1-3] 15:9; 8. Omega II Kleszczów 9 [2-3-3] 12:12)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (7. kolejka):
* Grabka Grabica - Astoria II Szczerców 4:2 (1:1)
bramki dla Astorii II: Ernest Rudzki (x2)

* LKS Mierzyn - ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów 2:5 (2:2)
bramki dla ESPN: Wojtek Piechowicz (x2), Konrad Krawczyk (x2), Kamil Włoch

ESPN Zjednoczeni: Bartek Napieraj - Filip Śliwiński, Mikołaj Nowak, Damian Szewczyk (90’ Kuba Majchrzak) - Dominik Więcław, Mateusz Wiewiórowski (40’ Konrad Krawczyk), Kamil Włoch, Wojtek Piechowicz (87’ Dominik Stasiak), Mateusz Siedlecki - Filip Przybylski (63’ Mateusz Szybalski), Łukasz Michalski (90’ Artur Dworzyński)

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 21 [7-0-0] 32:12; 7. Astoria II Szczerców 6 [2-0-5] 16:16)

A klasa, gr. Sieradz II (10. kolejka):
* GKS Sędziejowice - Hetman Rusiec 5:1 (1:1)
Bramka dla Hetmana: Sebastian Łudczak

(13. Hetman Rusiec 11 [3-2-5] 16:28)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (7. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Włókniarz II Zelów 2:2 (1:0)
bramki dla Alfy: Sebastian Michalczyk, Piotr Michalczyk; bramki dla Włókniarza II: Dominik Rosiak, Maciej Kostrzewa

* Pilica II Przedbórz - KS Grocholice Bełchatów 6:2 (3:1)
bramki dla KSG: Łukasz Kołodziej, Miłosz Pawełczyk

(5. Włókniarz II Zelów 6 [1-3-2] 14:16; 8. Alfa Kleszczów 5 [1-2-3] 9:16; 7. KS Grocholice Bełchatów 5 [1-2-3] 11:25)